• Warto zapoznać się z tą konkretną książką, w której nieustannie czuć klimat grozy i, która swoim przesłaniem oraz wartościami daje do myślenia, sprawiając, że czytelnik zastanawia się nad odwiecznym problemem radzenia sobie ze śmiercią bliskich. „Cmętarz zwieżąt” trzyma w nieustannym napięciu, a historia potrafi się na długo wryć w pamięć i nie sposób pozostać na nią obojętnym. Polecam szczególnie tym, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z tym konkretnym tytułem. Książka autentycznie potrafi przestraszyć, więc dla miłośników strasznych historii będzie idealna i z całą pewnością na długie lata zapadnie w pamięć. Co ważne niesamowicie wciąga i człowiek pogania samego siebie w czytaniu, chcąc jak najszybciej dowiedzieć się, co będzie się działo w trakcie czytania kolejnych rozdziałów. Ciężko się od niej oderwać i cóż... Trzeba się liczyć z tym, że wieczorne czytanie będzie miało swój finał nad ranem wraz z ostatnią stroną. Jedno jest pewne, jeśli oczekujesz zwykłego horroru, to z pewnością się rozczarujesz. Otrzymasz nie tylko powieść grozy, jaką można po przeczytaniu odłożyć na półkę, ale przede wszystkim historię w trakcie czytania, której doskonały styl pisarski Kinga, pozwoli zapoznać się ze wszystkimi przemyśleniami postaci i pomoże zrozumieć, z czego wynikały ich kolejne decyzje, co w połączeniu z tajemniczą historią gwarantuje pełną satysfakcję z lektury.
  • Kolejna świetna powieść mistrza grozy od której w trakcie czytania nie mogłam się oderwać. Książka ta jest pełna emocji, przerażająca, a także trzyma w napięciu do ostatniej strony. Polecam wszystkim miłośnikom Kinga i nie tylko.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo