• Dobrze się czyta. Wątek miłosny nie jest nachalny.
  • Wszystkie książki KAsi Michalak wciągają, dlatego nie zdziwiło mnie, ze ta także porwałą mnie całkowicie w świat Amelii. Bardzo ciekawa powieść. Jestem w połowie czytania i nie mogę sie doczekać co będzie dalej.
  • Świetna historia Amelii, jej przyjaciółek i całego otoczenia. Dla mnie pozytywna książka mimo tragedii bohaterek czy negatywnej postaci T. Podnosi na duchu, jest niewymagającą lekturą o nienaciąganym zakończeniu.
  • połowa ksiażki to przepisanie tekstu książki "kawiarenka pod różą" na poczatku miałam wrażenie że cztam ta samą książkę. Autorka się nie wysiliła. Byłam rozczarowana.
  • Czytałam już książki pani Michalak więc z przyjemnością sięgnełam po,, Amelię". Główną bohaterką jest Amelia dziewczyna z amnezją która mimo spotykanych trudności znajduje swoje miejsce na ziemi, przyjaciół,miłość.Z książką spędziłam dwa leniwe popołudnia.Jest to bardzo lekka i sympatyczna powieść ze słodyczami w tle. Chyba skuszę się na dodatek do książki,, Kawiarenka pod Różą"w którym znajdziemy przepisy na wszystkie łakocie które piecze Amelia. Jeśli ktoś lubi się czepiać to powie że,, Amelia " jest bardzo podobna do,, Sklepiku z niespodzianką" i niestety ma rację...
  • Plagiat...samej siebie lub jak kto woli Sklepik z niespodzianką w pigułce (w jednym tomie...). Bardzo podobna historia, prawie identyczne wątki, prawie takie same postacie, wszystko skumulowane w jednym tomie, który, jak się ktoś uprze, może byc ciągiem dalszym Kawiarenki pod Różą, chociaż wolałabym nazwać Kawiarenkę... zapowiedzią. • Boję sie mysleć, czym będzie zapowiadane wcześniej na sierpień tego raku, a obecnie na luty 2016 Spełnienia marzeń, dalszym ciągiem czego?
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo