18.09.2013Aktualizacja Portalu w.bibliotece.pl - integracja nowości i kont czytelnika

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w Portalu. Opisane niżej zmiany pojawiały się sukcesywnie w ciągu kilku ostatnich dni, tak więc aktywni użytkownicy z pewnością natrafili już na ich ślady (choćby na forum).

Integracja nowości w bibliotece

Wiele z bibliotek, które uczestniczą w Portalu, katalogując w systemie komputerowym oznacza wybrane pozycje jako "Nowości". Dotychczas, aby zobaczyć ich listę, trzeba było przejść na stronę bibioteki i jej katalogu OPAC aby przeglądać listę nowości. Dziś można to zrobić bezpośrednio na profilu biblioteki!

Więcej informacji oraz lista bibliotek udos­tępn­iają­cych­ nowości dostępne są na naszym forum - w.bibliotece.pl

Integracja konta czytelnika i rejestracja w bibliotece

Drugą niezwykle ważną funkcją jest możliwość integrowania w Portalu swoich kont czytelnika w bibliotekach. Posiadacz konta czytelnika w wybranej bibiotece może teraz - jednorazowo podając swój identyfikator i hasło - zarządzać kontem bezpośrednio z Portalu! Natomiast czytelnik, który jeszcze nie posiada konta w bibliotece, a przez to nie korzystający z jej usług, może automatycznie założyć sobie konto przy pomocy Portalu (o ile dana biblioteka zezwala na rejestrację).

Więcej szczegółów oraz krótki przewodnik po tej funkcji dostępne na naszym forum - w.bibliotece.pl

Zmiany dotyczące punktów reputacji

  • Punkty reputacji za napisanie recenzji są teraz zależne od tego, jak recenzję ocenili inni użytkownicy Portalu. Zatem warto pisać dobre recenzje i zbierać pozytywne oceny!
  • Liczba punktów reputacji wpływa na zwiększenie się pojemności wirtualnych regałów! Zatem - wystarczy oceniać, recenzować, dyskutować - limity na regałach nie będą już przeszkodą w zbudowaniu imponującego zbioru!
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
szu
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo