14.11.2016Gwiezdna twierdza Marka Pietrachowicza

„Gwiezdna twierdza” - kontynuacja „Mądrości Wiedźmy” Marka Pietrachowicza

gwiezdna

Raiana, jako władczyni swego klanu, ma sporo obowiązków na głowie, ale szeroki świat nie pozwoli jej na długo o sobie zapomnieć. Jest zmuszona ponownie wziąć udział w doniosłych wydarzeniach, mających wpływ na losy Krain Jasnego Słońca.

To już druga wielka wyprawa młodej i zaradnej czarownicy Raiany po szerokim świecie – i znów bez jej zgody. Zawierucha wojenna dociera do jej kraju, Cormaen, i wiedźma zostaje przez nią rozdzielona od swego męża. Kierowana radami zjaw z Zaświatów oraz ścigana przez potężnych nieprzyjaciół, powoli odkrywa otchłanną, ponurą tajemnicę, kryjącą się za działaniami ich wrogów. Oto, bez cienia przesady, ponownie ważą się losy wszystkich wolnych krajów.

Książka wydana została w formie drukowanej - tylkorelaks.pl

oraz w formie elektronicznej - www.ebooki123.pl

A co o głównej bohaterce obu powieści pisze sam autor (Marek Pietrachowicz):

goth­ic12­8259­4_12­80

Moja główna bohaterka, Raiana (oraz jej starsza i współczesna siostra - Hope Greenwood), narodziła się z zadziwienia nad światem i bezbłędną doskonałością przyrody – co znamionuje pierwszą z moich profesji, jako astrofizyka. Zresztą, doskonałość istnieje nie tylko w wielkiej skali - pojedyncze drzewo lub chmura jest też przepiękną doskonałością, którą można kontemplować.

Dalej, Raiana poprzez swe rady i przemyślenia, stała się swego rodzaju średniowieczną psyc­hote­rape­utką­, co jest mi także bliskie ze względu na profesję psychologa i założyciela gabinetu poradnictwa Strefa Zrozumienia w Warszawie (gorąco zapraszam w soboty na Powiśle!).

Podobnie jak ona, lubię udzielać się społecznie (mimo introwersji, bo czasem trzeba), walcząc z bezdusznym urzędem, kocham koty oraz interesuję się żywo transcendencją człowieka – jego duchowością i samo­świa­domo­ścią­, co znów doprowadza nas do dziedzin kosmologii oraz psychologii…

W jednym Raiana mnie przebiła i tego jej bardzo zadroszczę - znalazła miłość swego życia. Cóż, nie ustaję w poszukiwaniach i nadziei.

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Psychoskok
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo