24.11.2015Wrocławskie Targi Dobrych Książek z Wydawnictwem Psychoskok

Wrocławskie Targi Dobrych Książek zbliżają się wielkimi krokami. Wydawnictwo Psychoskok dokłada wszelkich starań, by przygotować zróżnicowaną ofertę dla czytelników. Oczywiście jak zawsze odbędą się także liczne spotkania autorskie.

  1. Wrocławskie Targi Dobrych Książek zgodnie z tradycją odbędą się w pierwszej dekadzie grudnia. W dniach od 3 do 6 grudnia Wrocławskie Centrum Kongresowe (RCTB) zamieni się w prawdziwą świątynię czytelnictwa. Bogaty program przygotowany przez organizatorów gwarantuje, że nie zabraknie atrakcji. Wydawnictwa wybierające się na Targi również czynią przygotowania.

Wydawnictwo Psychoskok zapowiedziało swój udział w 24. Wrocławskich Targach Dobrej Książki 2015. Bogata i zróżnicowana oferta gwarantuje, że każdy czytelnik odnajdzie wymarzoną książkę, a atrakcyjne ceny pozycji to doskonała okazja, by zrobić świąteczne, książkowe zakupy.

Oczywiście wydawnictwo Psychoskok pamięta także o fanach spotkań autorskich. W trakcie kolejnych dni targowych będzie można spotkać uznanych autorów:

Plakat targi

3 GRUDNIA – CZWARTEK

13:00 – 15:30 – Ewelina Rubinstein

4 GRUDNIA – PIĄTEK

11:00 – 14:00 – Jolanta Kaleta

11:00 – 14:00 – Michał Krupa

13:30 – 14:30 – Klaudia Kopiasz – spotkanie w sali A

15:00 – 16:00 – Klaudia Kopiasz – spotkanie przy stoisku

15:00 – 16:00 – Aneta Skarżyński – spotkanie w sali A

16:30 – 19:00 – Aneta Skarżyński – spotkanie przy stoisku

5 GRUDNIA – SOBOTA

11:00 – 13:00 – Aneta Skarżyński

11:00 – 13:00 – Klaudia Kopiasz

13:30 – 16:30 – Jolanta Kaleta

17:00 – 19:00 – Magdalena Trubowicz

6 GRUDNIA – NIEDZIELA

10:30 – 12:00 – Jolanta Kaleta

12:30 – 14:00 – Aneta Skarżyński – spotkanie przy stoisku

14:30 – 15:30 – Aneta Skarżyński – spotkanie w sali A

Kolejne informacje będą pojawiać się na stronie:

www.facebook.com

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Psychoskok
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo