19.03.2013Pomysł likwidacji bibliotek szkolnych odrzucony.

Dobra wiadomość dla bibliotek szkolnych i czytelników to taka,że „Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni wycofał się z pomysłu łączenia bibliotek szkolnych i publicznych. Po poniedziałkowym spotkaniu ze środowiskiem bibliotekarzy zaproponował przygotowanie modelu współpracy obu rodzajów bibliotek."

Jakie będą efekty przekonamy się niebawem :)😊

Więcej na www.lust­robi­blio­teki­.pl

Komentarze
  • Dobry Bibliotekarz z biblioteki publicznej z chętnym Bibliotekarzem ze szkoły bez opracowanego modelu współpracy na szceblu ministerstw od wielu lat współpracują. Znam takie przypadki i nie są one odosobnione. Jak zwykle zależy to od chęci samych bibliotekarzy, którzy dla dobra "swoich" użytkowników robią wiele więcej niż się śniło ministron. A znając przekorę naszej słowiańskiej duszy, jak odgórnie coś nam bedą narzucać - to będziemy stawiać opór.

    19.03.2013 21:15:13
    [awatar]
    Krakowianka

Dodaj komentarz
LustroBiblioteki
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo