Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
ul. Bułgarska 19
60-320 Poznań
52.39917 16.86232
WYDARZENIE
2015-9-10
T15:00
24.08.2015Wykład z arteterapii
[awatar]
Poznań PBP

Biblioteka oraz Wydawnictwo UAM w Poznaniu zapraszają na wykład pt: Innowacyjna metoda wsparcia rozwoju współczesnego człowieka, czyli czym jest arteterapia dr Anity Stefańskiej i dr Marty Szabelskiej-Holeksy, połączony z promocją książki współautorek O arteterapii, edukacji i sztuce – teksty rozproszone i niepublikowane.

Spotkanie odbędzie się 10 września 2015 r. w Czytelni PBP o godz. 15:00. Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza rejestracji do 6 września.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Autorki odpowiedzą na pytania:

  • Dlaczego oferta zastosowania arteterapii w szkole czy biznesie może dzisiaj zainteresować te różne środowiska?
  • Kiedy przestrzeń tworzenia może stać się specyficznym obszarem wydobywania z ludzi sił i energii?
  • Jakie mamy dowody, że twórcza terapia traktuje człowieka jako inspirujące medium sztuki?
  • W jakim stopniu przestrzeń tworzenia może być dzisiaj atrakcyjna dla ludzi w procesie akceptowania zmiany?
  • Kiedy z perspektywy ucznia zdolnego sztuka może być wartością a kiedy ciężarem?
  • Co się dzieje, gdy uczestnik arteterapii to tzw. indywidualny przypadek?

Zapisz się

Plakat

o_arteterapii1.jpg


o_arteterapii1.jpg o_arteterapii1
jpg, 9 KiB, 161x227
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Poznań PBP
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo