Rodzaj wydarzenia

edukacyjne

Lokalizacja

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach, ul. Kopernika 10
WYDARZENIE
2024-11-7
04.11.2024Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”
[awatar]
Oborniki PBP

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” to stworzona przez Fundację Koncept Kultura i Biuro „Niepodległa” przestrzeń, gdzie popularyzowana jest historia Polski za pomocą filmów VR. Dzięki technologii Virtual Reality, obrotowym fotelom, specjalnym goglom i słuchawkom widzowie mogą spotkać się z ciekawymi postaciami z przeszłości.
REPERTUAR:
„Wiktoria 1920”
„MS Piłsudski. Podwodna misja”,
„Dża-Dża”,
„Nie kochać w taką noc”
„Kino”.
KIEDY: 7.11 (czwartek)- 8.11 (piątek) – godz 8.00-14.00, 16.00-18.00
GDZIE: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach, ul. Kopernika 10
ZAPISY dla grup zorganizowanych :Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach, ul. Mickiewicza 4
e-mail: biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl, tel.: 577 001 328

Dla osób indywidualnych bez zapisów

Wydarzenie jest bezpłatne

Partnerzy pokazów:
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach

UWAGA! Seanse w technologii VR nie są zalecane dla dzieci poniżej 12 roku życia, osób cierpiących na epilepsję oraz kłopoty z błędnikiem!

plakat-a2-Oborniki-web_mały.jpg


plakat-a2-Oborniki-web_mały.jpg plakat-a2-Oborniki-web_mały
jpg, 60 KiB, 476x673
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Oborniki PBP
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo