14.02.2023Encyklopedia taniego zwiedzania

Ostatnio odbyło się spotkanie z Mateuszem Jakubowskim, autorem książki "Encyklopedia taniego zwiedzania". Podczas spotkania rozmawialiśmy o sposobach na oszczędne podróżowanie oraz o ciekawych miejscach do odwiedzenia na całym świecie.

Jakubowski podzielił się swoimi doświadczeniami i poradami, które znalazły odzw­ierc­iedl­enie­ w jego książce. Opowiadał o tym, jak podróżować za niewielkie pieniądze, jak szukać tanich biletów lotniczych czy jak korzystać z miejscowych środków transportu.

Jego książka "Encyklopedia taniego zwiedzania" ma być zbiorem wiedzy dla każdego, kto marzy o podróżach, ale nie chce przepłacać. Mają się w niej znaleźć praktyczne porady i wskazówki, które pomogą nam zaplanować wymarzoną podróż.

Podczas naszego spotkania zostały omówionme także ciekawe miejsca na świecie, które warto odwiedzić, nie wydając przy tym fortuny. Jakubowski podzielił się swoimi ulubionymi destynacjami i poradami na temat taniego zwiedzania różnych miast.

Ogólnie rzecz biorąc, podróże są bardzo inspirujące i ciekawe. Nie jest to miejsce aby polecać czy zniechęcać do książki Jakubowskiego, ale więcej informacji na temat "Encyklopedii taniego zwiedzania" można znaleźć w poniższej recenzji: www.youtube.com

img
img
img
img
img
img

Źródła:
pandunia.pl
tube.likala.com
anchor.fm
linktr.ee
lubimyczytac.pl

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Likala
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo