23.09.2022Noc Bibliotek 2022

Noc Bibliotek to wielkie święto czytania i bibliotek. VIII edycja ogólnopolskiej akcji odbędzie się w sobotę 1 października 2022 roku pod hasłem „To się musi powieść”. Zapraszamy w godzinach 17.00 - 21.00. Przygotowaliśmy dla Państwa:
17.00-21.00 - zwiedzanie bibliotecznych zakamarków
17.00-17.30 - interaktywny quiz o bohaterach literackich dla dorosłych i dzieci
17.30-18.00 - „W starej klasie” – krótka historia z przymrużeniem oka (prezentacja pamiątek oświatowych, starodruków, kaligrafia piórem)
18.00-19.30 - projekcja filmu „Biuro Dete­ktyw­isty­czne­ Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica” w wersji z polskim dubbingiem / z ukraińskim lektorem
18.00-19.00 - gra karciana „Story Cubes” – rzuć kośćmi, stwórz opowieść, a także inne gry planszowe
19.00-19.30 - warsztaty tworzenia książki elektronicznej w programie Storyjumper
19.30-20.00 - warsztaty origami
20.00-20.30 - warsztaty tworzenia zakładek do książek
20.45- 21.00 - pożegnanie uczestników „Nocy Bibliotek”

Zapraszamy także do naszej Wypożyczalni w nietypowych godzinach od 17.00 do 21.00 (nocna abolicja, wypożyczanie i zwroty książek, bezpłatne zapisy do Biblioteki)

Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz wystawy (powieści z sukcesem, romantyczne powieści poetyckie i powieści prozą w Roku Romantyzmu Polskiego, elementarze, publikacje z ilustracjami Jana Marcina Szancera)

NOC BIBLIOTEK.jpg


NOC BIBLIOTEK.jpg NOC BIBLIOTEK
jpg, 13 KiB, 286x150
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Poznań PBP
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo