12.10.2021„Malunki, rysunki”

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Oborniki do obejrzenia wystawy prac Ewy Sundmann-Stroińskiej i Marii Kasperczak zatytułowanej „Malunki, rysunki”. Jest to kolejna ekspozycja, podczas której można podziwiać rożne techniki plastyczne, doskonalone w ramach warsztatów prowadzonych przez fundację „Serdecznik” w Poznaniu. Znaczna część prac jednak powstała w czasie pandemii, kiedy to seniorki spotykały się w swoich domach i wspólnie realizowały wyznaczony plan.
Na wystawie prezentowane są prace wykonane różnymi technikami, m.in. zastosowano akryle, pastele, akwarele oraz rysunki węglem.
W imieniu autorek zapraszamy do biblioteki przy ulicy Mickiewicza 4, w godzinach pracy placówki: od poniedziałku do piątku (9.00-17.00) oraz w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca (9.00-15.00). Wystawę będzie można oglądać do 15 listopada 2021 roku.
Wystawa 10.2021.jpg


Wystawa 10.2021.jpg Wystawa 10.2021
jpg, 164 KiB, 700x496
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Oborniki PBP
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo