01.11.2012Targi Książki w Krakowie 2012

Zapraszam na relację z Targów Książki na www.lust­robi­blio­teki­.pl
To już 16 Targi Książki organizowane w Krakowie. Powodów było bardzo dużo by się pojawić: rekordowa liczba 562 wystawców i blisko 500 spotkań z autorami, konkursy, panele dyskusyjne i wspaniała okazja do zakupu książek i nowości po okazyjnych cenach.
W tegorocznej edycji Targów Książki w Krakowie hala targów przy ulicy Centralnej zapełniła się przez zwiedzających, którzy mogli odwiedzić stoiska wydawców beletrystyki, książek naukowych, literatury dziecięcej i młodzieżowej, poezji, e-booków i wielu innych. A wśród wystawców znalazły się także instytucje kulturalne, biblioteki, drukarnie, media oraz portale internetowe. Atrakcji co nie miara!

Jak się czyta w Krakowie? Dużo! Zobaczcie co działo się na Targach Książki w Krakowie 25-28 października 2012.

Dziękuję portalowi w.bibliotece.pl za promocję i miłe spotkanie!
DSCN7729.jpg

Z Targów przywiozłam dużo niespodzianek dla moich Czytelników!


DSCN7729.jpg DSCN7729
jpg, 1.9 MiB, 2272x1704
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Nikt jeszcze nie obserwuje komentarzy do tego ogłoszenia.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo