Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
ul. Bułgarska 19
60-320 Poznań
52.39917 16.86232
WYDARZENIE
2020-2-25
T08:30
05.02.2020Konferencja "Autyzm w domu i w szkole"
[awatar]
Poznań PBP

Neurorozwojowe Studenckie Koło Naukowe Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zaprasza na konferencję Autyzm w domu i w szkole. Jej celem jest przedstawienie sposobu funkcjonowania dziecka z autyzmem w środowisku domowym, przedszkolnym i szkolnym. Zaprezentowane zostaną również nowe rozwiązania mające na celu poprawę jakości życia rodziców i dzieci z ASD, a także osób które na co dzień z nimi współpracują.
Termin: 25 lutego 2020 r.
Miejsce: Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przy­bysz­ewsk­iego­ 37a, sala A
Konferencja organizowana jest pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka, a także Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Program konferencji: pbp.poznan.pl

1.png


1.png 1
png, 31 KiB, 150x212
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Poznań PBP
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo