Piramida Ozyrysa

Tytuł oryginalny:
Cult of Osiris
Autor:
Andy McDermott
Tłumacz:
Jan Hensel
Wydawca:
Wydawnictwo Amber (2010)
Wydane w seriach:
Nina Wilde i Eddie Chase
ISBN:
978-83-241-3702-2, 83-241-3702-2
978-83-241-32702-2
Autotagi:
druk
powieści
proza
4.0

Prawda przez wieki uważana za legendę. Starożytne papirusy mówią o niezwykłej piramidzie i zamkniętej w jej wnętrzu potężnej mocy. Nikt jednak nie natrafił jeszcze na jej ślad. Aż do dziś. Sekret strzeżony od tysiącleci. Tajemnica zaginionej piramidy zostaje rozwiązana - lecz nie przez naukowca. Słynna archeolog Nina Wilde odkrywa to przypadkiem - i może zapłacić za to życiem. Morderczy wyścig z czasem. Bo tylko ona wie, jak niebezpieczny sekret kryje legendarna budowla. Tylko ona może udaremnić zbrodniczy plan. Lecz najpierw musi sama odnaleźć piramidę Ozyrysa.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • To książka dla tych co uwielbiają ciągłą akcję. Są najszczęśliwsi gdy coś się dzieje. • To kolejna historia pełna ciekawych, choć raczej nie skomplikowanych postaci. Bohaterów dających sobie radę prawie w każdej sytuacji. • Jedni przeczytają ją bez chwili przerwy, inni będą musieli zrobić sobie kilka przystanków nie mogąc nadążyć za zawrotną akcją. • Tak czy inaczej wielbiciele przygód nie będą zawiedzeni po przeczytaniu kolejnej powieści Andy McDermontta.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo