Jej wszystkie życia

Tytuł oryginalny:
Life after life
Autor:
Kate Atkinson ...
Tłumacz:
Aleksandra Wolnicka
Wydawcy:
Wydawnictwo Czarna Owca (2013-2017)
Legimi (2016)
Wydawnictwo Otwarte (2014)
ISBN:
978-83-7554-763-4, 978-86-7554-763-4
983-83-7554-763-4, 9778-83-7554-763-4
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.2 (13 głosów)

A gdybyśmy tak mogli przeżywać nasze życie raz za razem, żeby wreszcie zrobić to jak należy? Czy to nie byłoby wspaniałe? W 1910 roku, podczas szalejącej w Anglii śnieżycy, przychodzi na świat dziewczynka. I umiera, zanim zdąży zaczerpnąć pierwszy oddech. W 1910 roku, podczas szalejącej w Anglii śnieżycy, rodzi się ta sama dziewczynka. I żyje, snując swoją opowieść. Jak by to było, otrzymać od losu drugą szansę? A potem trzecią? Mieć nieskończoną liczbę możliwości, aby przeżyć swoje życie? Czy za którymś razem udałoby się ocalić świat przed przeznaczeniem, jakie jest mu pisane? I czy ktokolwiek chciałby to w ogóle uczynić? Czytelnik podąża tropem Ursuli Todd, raz po raz przeżywającej najbardziej dramatyczne wydarzenia pierwszej połowy dwudziestego wieku. Dowcip i wrażliwość Kate Atkinson pozwalają odnajdywać urok nawet w najbardziej ponurych momentach naszej historii. Jej niezwykły talent pisarski sprawia, że przeszłość ożywa na naszych oczach.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo ciekawa książka. Polecam.
  • Ta książka to stymulator dla osób posiadających inteligencję i wiedzę. Jest jak gęsty kisiel, zanurzasz się, życie się kończy a ty masz/nie masz możliwości kierowania nim :) -i jest wprawką do filozofii :)). To nie jest Książka do poczytania, trzeba ją CZYTAĆ ;)
  • Powieść zapowiadała się bardzo dobrze, podejmuje ciekawy wątek, aczkolwiek potem autorka chyba sama się gubi w rozlicznych historiach. Nie tak sobie wyobrażałam tę książkę, opisy często były zbyt nużące i przyznam, że sama nie wiedziałam już, jak mam odebrać zakończenie.
  • Pierwsze kroki do tej książki podjęte. Niestety nie mogłam się w nią wbić. Czeka na swój kolejny raz w kolejce za innymi. Może uda się przejść przez nią. Czy oczaruje, zaskoczy a moze wręcz przeciwnie? Mam nadzieję, że nie zawiodę się czytając ją .
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
monikam1986
Opis
Autorzy:Kate Atkinson Aleksandra Wolnicka
Tłumacz:Aleksandra Wolnicka
Wydawcy:Wydawnictwo Czarna Owca (2013-2017) Legimi (2016) Wydawnictwo Otwarte (2014)
ISBN:978-83-7554-763-4 978-86-7554-763-4 983-83-7554-763-4 9778-83-7554-763-4
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 12 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo