Popioły miłości

Autor:
Mu Zimei
Tłumacz:
Aleksandra Dragan
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros-Andrzej Kuryłowicz (2004-2009)
Wydaw. Albatros (2007)
Wydane w seriach:
Seria Pi
Pi - Albatros
Pi
ISBN:
978-83-7359-3, 978-83-7359-347-3
978-83-7435-234-5, 83-7359-347-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
1.0

Sławę w Chinach zdobyła jako dziennikarka pisząca felietony oparte na własnych erotycznych doświadczeniach, m.in. z gwiazdami tamtejszej estrady. Jej dziennik internetowy, zakazany po kilku miesiącach przez Ministerstwo Propagandy jako mający wyjątkowo zły wpływ na moralność i zawierający deprawujące treści, szybko stał się pozycją kultową. Największy chiński portal, www.sina.com, zanotował aż 20 milionów połączeń ze stroną dziennika w Internecie. Mu Zimei awansowała na autorytet młodego, zbuntowanego pokolenia. "Popioły miłości" są zbiorem luźnych tekstów, prozy i poezji, szokującej i śmiałej. Są wyrazem seksualnej rewolucji, która dokonuje się w hołdującym wiekowym tradycjom społeczeństwie, nowego podejścia do spraw miłości, małżeństwa, swobody wyboru partnerów. Są też zapisem procesu stawania się osobą publiczną, sławną i powszechnie znaną, ze wszystkimi jego blaskami i cieniami.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Po opiniach na temat tej pozycji spodziewałam się na prawdę czegoś mocnego. A jedyne co mogę napisać po przeczytaniu tej książki to "bez rewelacji" - są fragmenty, które przyjemnie się czyta i są też takie, które nudzą niesamowicie. • Styl (momentami chaotyczny) też nie zachwyca. Można by to niby tłumaczyć tym, że jest to zapis zaczerpnięty z blogu, ale po "dziennikarce" spodziewałam się czegoś więcej.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo