Świat w pastelach Ingi

Autor:
Aneta Rzepka
Wydawcy:
Legimi (2016)
Wydawnictwo Replika (2011-2016)
ISBN:
978-83-7674-161-1, 83-7674-161-1
978-83-7574-161-1
Autotagi:
druk
powieści
4.3 (3 głosy)

Niewiele jest na świecie osób tak sympatycznych, ciepłych i życzliwych jak Gabrysia. Nie bez powodu młoda polonistka jest lubiana i szanowana nie tylko przez swoich wychowanków. Gabrysia wytrwale i dzielnie stawia czoła wszystkim wyzwaniom, które stają na jej drodze. A przecież ma jeszcze na głowie ukochaną córkę, dom i męża. No właśnie: męża, który - delikatnie rzecz ujmując - w ogóle jej nie wspiera, nie mówiąc już o jakimś większym zaangażowaniu w życie rodzinne. Uciekając od szarej rzeczywistości i poszukując przestrzeni, w której mogłaby po prostu "być sobą", Gabrysia pod pseudonimem Inga pisze bloga. Angażuje się także w pracę zawodową, podejmując się utworzenia sprawnie działającego kółka teatralnego. Jednocześnie poznaje wstydliwy sekret Mateusza, nieśmiałego chłopca borykającego się z brakiem zainteresowania ze strony rodziców. Próbuje go wesprzeć, jednak nawet nie przypuszcza, że niedługo sama będzie potrzebowała pomocy... Jak poradzi sobie z wszystkimi zobowiązaniami? Czy Nikt_Ważny, wytrwały czytelnik jej wpisów, nie stanie się dla niej właśnie Kimś...?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo fajna książka pierwsza tej pisarki która czytam. Szukam juz więcej. Książka o dziewvzynie która pisze bloga pod pseudonimem. Angażuje się też w pracę zawodową, tworząc kółko teatralne.SUPER polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo