Czarna lista

Tytuł oryginalny:
Black list
Autor:
Brad Thor
Tłumacz:
Robert J. Szmidt
Lektor:
Wojciech Żołądkowicz
Wydawca:
Wydawnictwo Sonia Draga (2013)
Wydane w seriach:
Audiobook
Audiobook - Sonia Draga
Scot Harvath
Scot Harvath - Brad Thor
ISBN:
978-83-7508-611-9, 978-83-7508-624-9
978-93-7508-624-9
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
powieści
proza
4.0 (2 głosy)

W gmachu rządu Stanów Zjednoczonych ukryto tajemniczą, pilnie strzeżoną listę. Nie znają jej nawet członkowie Kongresu - widział ją wyłącznie prezydent i grono jego najbardziej zaufanych doradców. Każde nazwisko znajduje się na niej dopóty, dopóki noszący je człowiek nie zginie. Ktoś właśnie umieścił na czarnej liście nazwisko agenta do walki z terroryzmem, Scota Harvatha. Harvath musi ratować skórę, uciekając przed nasłanymi na niego zabójcami, i równocześnie odkryć, kto i dlaczego wziął go na cel. Jest ktoś, kto potrafi ułożyć w spójną całość wszystkie elementy tej układanki. Czy Harvathowi uda się do tego kogoś dotrzeć, zanim Ameryką wstrząśnie najstraszliwszy zamach terrorystyczny w historii. [www.lubimyczytac.pl].
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kolejna dobra powieść tego autora. W odróżnieniu od pozostałych jest "aktualna" bo porusza zagrożenia związane z naszą bytnością w internecie - monitorowaniem, szpiegowaniem i inwigilowaniem zwykłego "Kowalskiego", który nie podoba się władzy. Dużo szczegółów technicznych stanowi niejako instruktaż jak uniknąć nadmiernej ingerencji w naszą prywatność i jak nie zostawiać po sobie zbyt dużej ilości elektronicznych śladów. Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo