9

Inne tytuły:
Dziewięć
Reżyseria:
Shane Acker
Scenariusz:
Pamela Pettler
Lektorzy:
Elijah Wood
Jennifer Connelly
John C. Reilly
John Christopher Reilly
Kompozytor:
Danny Elfman
Wydawcy:
Monolith Video (2010)
Monolith Films
Autotagi:
DVD
filmy
filmy i seriale
5.0

W niedalekiej przyszłości wszystkie maszyny świata, zasilane i kierowane przez Wielką Machinę, zwracają się przeciwko ich użytkownikom i wywołują przewrót, w którego wyniku ludzkość zostaje zdziesiątkowana. W ostatnich dniach przed katastrofą tajemniczy naukowiec powołuje do życia grupę niewielkich szmacianych laleczek, które przetrwają apokalipsę. Jedna z nich, nosząca na plecach numer 9, przejawia talenty przywódcze, dzięki czemu zbiera koło siebie grupę kilku innych lalek. Ta nietypowa miniaturowa armia pod wodzą tytułowego bohatera musi wznieść się ponad drobne spory i swoje ograniczenia, aby przechytrzyć i zwyciężyć wszechwładne maszyny, a zwłaszcza potężną bestię, grasującą na zgliszczach metropolii.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Fantastyczna animacja historii zwycięzkiej walki z Maszyną - Goliatem. W filmie toczy ją kilku "Dawidów" - robotów ponumerowanych od 1do 9 (brak Nr3 i Nr4 ?).
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo