Zezia i Giler

Autor:
Agnieszka Chylińska
Ilustracje:
Marek Bogumił ...
Wydawca:
Wydawnictwo Pascal (2012-2013)
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.5 (8 głosów)

Agnieszka Chylińska debiutuje literacko! Książka, o której wszyscy już mówili od kiedy Autorka ogłosiła, że ją pisze! W serwisach plotkarskich huczało... Autobiografia? Książka dla dzieci? A może powieść? Teraz jest już jasne: Zezia i Giler, to książka dla dzieci, ale także dla rodziców. Poznajcie perypetie 8-letniej Zezi. Dowiedzcie się czemu jej młodszego brata nazywają Gilerem i kto to jest IDŹSTĄD. Zezia zdradzi wam sekret na najfajniejszy na świecie sposób obierania ziemniaków i podpowie jak sprawić, by w szufladzie rycerze walczyli ze smokami. Zacznijcie czytać, a pokochacie rodzinę Zezików!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Fajna książka!
  • Bardzo fajna, ciepła i wesola książeczka. Dla dorosłych - by czytając powrócili do świata dorastania i posiadania Julki, najlepszej psiapsiółeczki ze szkoły, której mama pracuje z naszą mamą;) by poznały kota Idźstąd i by cieszyły się obecnością sąsiadów z klatki - a najlepsze są dwie byłe-aktorki-czasu przeszłego, które żyją z 3ma psami i wiecznie wracają do czasów brylowania na scenie... które były i nic już Zezi nie mówią, bo dialogi jakieś takie...starożytne... I by czytając poczuć bliskość brata Gilera, który śpi koło chusteczek higienicznych, ma wiecznie gila pod nosem i który ma specjalną dietę. Bo jak jej nie miał, to się wiecznie drapał i skrobał, a teraz jest świetnie, ale...jak mawia Babcia Jasnowłosa, uwaga tu będą nader trzy trudne słowa - cokolwiek one znaczą - ta dieta pozbawia go pełnowartościowych składników. ot, mądre słowa mądrej babci. i jest jeszcze w domu tata rzeźbiarz, który wszędzie rozkłada sobie warsztat, a mama tego nie lubi, bo wtedy bałagani okropnie....A Zezia to 8 letnia dziewczynka z dwoma kucykami, która dorasta, żyje w niewielkim mieszkaniu i cieszy się z każdego dnia jaki dostaje. z małego pokoju, z brata, z obierania ziemniaków (warto przecież wymyślić sobie jakąś zabawę podczas strugania i od razu lepiej się strzyże kartofelki na obiad) ;))) • fajna, wesoła • mi rozjaśniła deszczowy dzień;) Choć i u Zezi takie się trafiały;)
  • "Zezia i Giler" to debiutancka powieść Agnieszki Chylińskiej. To historia rodziny Zezików, którą przedstawia czytelnikom 8- letnia dziewczynka Zezia. Giler jest bratem Zezi, siostra nie pozwala nikomu śmiać się z brata. • Zapraszamy do lektury książki.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Agnieszka Chylińska
Ilustracje:Marek Bogumił Suren Vardanian
Wydawca:Wydawnictwo Pascal (2012-2013)
ISBN:978-83-7642-089-9 978-83-7642-092-9 978-83-7642-237-4 83-7642-089-9 978-83-7642-089-0
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD druk epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania opowiadania powieści proza rodzina zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 6 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo