Burza słoneczna

Tytuł oryginalny:
Solstorm
Autor:
Åsa Larsson
Tłumacz:
Beata Walczak-Larsson
Wydawcy:
Legimi (2019-2023)
Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2008-2023)
IBUK Libra (2013)
Wydaw. Literackie (2013)
Wydane w seriach:
Rebeka Martinsson
"Seria z Prawniczką Rebecą Martinsson"
ISBN:
978-83-08-05217-4, 978-83-08-05244-0
978-83-08-07580-7
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza

Pierwsze śledztwo Rebeki Martinsson

W świątyni zboru Źródła Mocy zostaje bestialsko zamordowany Wiktor Strandgård, aktywny działacz religijny. Zmasakrowane zwłoki znajduje siostra ofiary, która niezwłocznie zawiadamia policję i… znika. Rytualny mord? Walka o wpływy w zborze? Prywatne porachunki? W śledztwo angażuje się komisarz Anna Maria Mella.

W tym samym czasie w Kirunie pojawia się Rebeka Martinsson, prawniczka ze Sztokholmu, którą jeden telefon zmusił do powrotu w rodzinne strony. Wkrótce zaczynają wychodzić na jaw mroczne tajemnice rodzin pastorów…

Burza słoneczna to pierwsza, najbardziej osobista książka Åsy Larsson — bestsellerowej pisarki, trzykrotnie wyróżnionej przez Szwedzką Akademię Kryminału.Dotychczas brakująca część serii o Rebece Martinsson, w którą na potrzeby ekranizacji wcieliła się Izabella Scorupco. Światowy bestseller, polecany przez Oprah Winfrey — autorkę zestawienia „Kryminały, które każda myśląca kobieta powinna przeczytać”.

Jeśli chcesz dowiedzieć się prawdy o autorce, przeczytaj jej pierwszą książkę.

Åsa Larsson

Prawdziwej przyjemności dostarcza szczegółowy opis tego zimnego, ciemnego i obcego świata.

Oprah.com

To książka, od której nie sposób się oderwać i w której napięcie nieustannie rośnie, aż do brutalnego rozwiązania.

„Svenska Dagbladet”

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Moje uwielbienie literaturą skandynawską zaczęło się od kryminałów i trwa nadal. A rozszerzyło się na wszystkie rodzaje powieści - byleby autor pochodził z krajów północy. Seria Asy Larsson (o prawniczce Rebece) jest chwalona i nader promowana lecz...Po 1 części powiem tak - treść ciekawa, osadzona w "kościele-odszczepieńcu" i wśród ludzi, którzy Go prowadzą - czyli sekta. Dochodzi do brutalnego mordu i Rebeka zupełnie przypadkowo staje w obronie zamordowanego brata swojej dawnej koleżanki. • Jednak jako autorka, Larsson czasem pozwala sobie na naciągane dywagacje i śmieszne fragmenty. Woda w wannie zabarwiona krwią nie ma tak gęstej konsystencji, że można nią pisać po kafelkach!! Jak kobieta "oderwana" od biurka, chuda-szapa mówiąc brzydko - może zamordować 3 facetów? I po co został wciągnięty fakt wyłupania oczu? To tak na marginesie piszę, bo jak dla mnie niektóre momenty były przez autorkę nie do końca przemyślane... coś bym jeszcze znalazła, ale wolę pozostawić własne zdanie czytelnikom. • Sama dam Larsson jeszcze jedną szansę i zaczynam 2 tom o Rebece Martinsson. Zobaczymy jak będzie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo