Czarna Seria: Rzeźniczka z Małej Birmy

Tytuł oryginalny:
Styckerskan från Lilla Burma
Inne tytuły:
Rzeźniczka z Małej Birmy Cz. 2
Tłumacz:
Maciej Muszalski
Autor:
Håkan Nesser ...
Wydawca:
Wydawnictwo Czarna Owca (2011-2015)
Wydane w seriach:
Czarna Seria
Inspektor Barbarotti
Czarna Seria - Czarna Owca
O Gunnarze Barbarottim
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.8 (4 głosy)

Piąta część serii z policjantem Gunnarem Barbarottim z miasta Kymlinge Inspektor Gunnar Barbarotti po dłuższej przerwie wraca do pracy w policji. Dostaje do zbadania dawno zakończone śledztwo. Sprawa okazuje się dużo bardziej zawikłana, niż sądził z początku. Jeśli Ellen Bjarnebo jest niewinna i nie popełniła zbrodni, za którą została skazana na jedenaście lat więzienia, to kto zamordował i poćwiartował swoją ofiarę w 1989 roku? Gunnar Barbarotti wyrusza w podróż przez Szwecję. Los prowadzi go z rolniczej Małej Birmy w pobliżu Kymlinge do położonego na odludziu pensjonatu górskiego. Podróż zakończy jego zmagania ze światem i Bogiem – choć może to tylko kwestia interpretacji…
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje
  • Komentarze
    Mogę powiedzieć, że to jest bardzo dobry krymianał, aczkolwiek specyficzny w swojej wymowie. Mamy do czynienia ze starą sprawą, do tego taką mało istotną. Akcji w książce praktycznie nie ma. Bohater po prostu pyta ludzi. Równocześnie opowiadana jest druga, nieszczęśliwa historia, która chyba jest nawet ciekawa niż wątek głównego bohatera. • Książka jest w swojej prostocie jest wręcz niezwykle fascynująca. Zakończenie nie jest zaskakujące, jednak nie ono jest najważniejsze. Każdy, nawet główny bohater już w połowie się domyślił kto zabił i dlaczego. Jednak to główna podejrzana jest najciekawszą postacią, choćby dla niej warto było sięgnąć po tę książkę.
    Odpowiedzi: 0, ost. zmiana: 28.11.2013 10:23
    Magda   
    [awatar]
    Magda
Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Rzeźniczka z Małej Birmy Cz. 2 Rzeźniczka z Małej Birmy Cz. 1
Tłumacz:Maciej Muszalski
Autorzy:Håkan Nesser Wydawnictwo Czarna Owca
Wydawca:Wydawnictwo Czarna Owca (2011-2015)
Serie wydawnicze:Czarna Seria Inspektor Barbarotti Czarna Seria - Czarna Owca O Gunnarze Barbarottim
ISBN:978-83-7554-247-9 978-83-7554-660-6 978-83-7554-875-4 978-83-7554-913-3 978-83-7554-914-0 9788375549140
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 25 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo