Wyrocznia księżyca

Tłumacz:
Sylwia Filipowicz
Autor:
Frédéric Lenoir ...
Wydawca:
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2006-2008)
Wydane w seriach:
Seria Historyczna
Autotagi:
druk
epika
książki
Więcej informacji...
5.0

Początek XVI wieku. Prosty chłopiec z kalabryjskiej wsi, Giovanni Tratore, zakochuje się od pierwszego wejrzenia w jasnowłosej Elenie, bogatej przedstawicielce weneckiego rodu. Za próbę zbliżenie do dziewczyny zostaje poddany karze chłosty. Chcąc udowodnić, że jest godzien jej uczucia, opuszcza rodzinny dom i wstępuje na drogę pełną przygód i niebezpieczeństw. Przeznaczenie zaprowadzi go do tajemniczej zielarki Luny, potrafiącej przewidywać przyszłość, i do Mistrza Lucjusza, filozofa i teologa, uważanego za największego astrologa Europy. Giovanni pozna tajniki nauk nadprzyrodzonych i stanie się doskonałych fechmistrzem. Uzbrojony w nową wiedzę i umiejętności zdobędzie serce Eleny, ale okoliczności na wiele lat rozdzielą go z ukochaną, skazując na niekończącą się ucieczkę - przed dożywotnimi galerami i ścigającymi go członkami tajnego Zakonu Najwyższego Dobra.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Motto: • „Istnienie jest faktem, • Życie jest sztuką. • Droga życia to przejście od lęku do miłości.” • „Człowiek zawsze ma wolną wolę i może się przeciwstawiać wszelkim wpływom. Nie istnieje żaden los. Jedyne, co ogranicza człowieka, to uleganie wpływom, niewykorzystanie wolnej woli. Wpływom podlega ciało i żądze, natomiast dusza zawsze pozostanie wolna.”
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Oracle della luna
Tłumacz:Sylwia Filipowicz
Autorzy:Frédéric Lenoir Fr'ed'eric Lenoir
Wydawca:Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2006-2008)
Serie wydawnicze:Seria Historyczna
ISBN:83-7359-316-0 978-83-7359-709-9 978-83-7359-710-5 978833597099 83-7359-709-9
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 17 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo