Drewniane kościoły w Wielkopolsce

Inne tytuły:
Wooden churches in Wielkopolska
Autor:
Piotr Maluśkiewicz
Fotografia:
Karol Budziński
Małgorzata Fijałkowska
Zbigniew Szmidt
Ilustracje:
Dorota Bojkowska
Tłumacz:
Łukasz Drobnik
Wyd. w latach:
2003 - 2015
ISBN:
83-87816-47-7, 978-83-64504-57-0
8387816474
Autotagi:
druk
książki
Więcej informacji...
2.0
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Drewniane kościoły w Wielkopolsce" to typowy album. Zawiera duże, piękne zdjęcia zamieszczonych w nim kościołów o konstrukcji drewnianej oraz szkieletowej, znajdujących się w obrębie obecnego województwa wielkopolskiego. Zawarte na ich temat dane są bardzo syntetyczne, powiedziałabym nawet, że momentami wręcz ogólnikowe. Książka ta może posłużyć jedynie do zdobycia ogólnej orientacji na temat miejsc, w których się dane obiekty znajdują. To takie małe kompendium z informacjami typu: co, gdzie i kiedy? Osobom biegłym w temacie architektury drewnianej raczej niewiele pomoże ta publikacja pod względem merytorycznym. Oko jedynie mogą ucieszyć dość dobrze wykonane fotografie. To wszystko.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Wooden churches in Wielkopolska
Autor:Piotr Maluśkiewicz
Fotografia:Karol Budziński Małgorzata Fijałkowska Zbigniew Szmidt
Ilustracje:Dorota Bojkowska
Tłumacz:Łukasz Drobnik
Wydawcy:Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury (2004-2015) Wydawnictwo WBP i CAK (2004) Centrum Animacji Kultury (2004) Wojewódzka Biblioteka Publiczna (2004) Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu (2003)
ISBN:83-87816-47-7 978-83-64504-57-0 8387816474
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk książki literatura zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 7 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo