Mors, Pinky i zagadka Ludolfiny

Autorzy:
Dariusz Rekosz
Piotr Borowski
Wydawcy:
StoryBox (2016)
Prószyński Media (2009)
Wydane w seriach:
Mors, Pinky i.... - Dariusz Rekosz
ISBN:
978-83-7648-134-0
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
MP3
powieści
proza
5.0

Młodzi detektywi znów na t(r)opie! W szkole, do której chodzą Mors i Pinky, zaczynają ginąć telefony komórkowe. Zanim dyrektor wezwie policję i w sprawę wmieszają się dorośli, bohaterowie muszę wskazać sprawcę. Zadanie zdaje się niewykonalne. Zwłaszcza, że złodziej drwi z ich umiejętności i podrzuca list, w którym zapowiada kolejne kradzieże. Kto za tym stoi? Czy uda się przyłapać go na gorącym uczynku? I kim, do licha, jest tajemnicza Ludolfina? Życzymy dobrej zabawy i... gęsiej skórki podczas słuchania tej arcyciekawej, detektywistycznej opowieści.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Szósta część dete­ktyw­isty­czne­j serii dla dzieci. • Tym razem ktoś w szkole jawnie kpi sobie z Morsa i Pinky i bezczelnie kradnie telefony komórkowe. Przyjaciele mają trudny orzech do zgryzienia z rozszyfrowaniem dziwnego wierszyka. I kto to jest ta Ludolfina??? • Ze śledztwem trzeba się pośpieszyć, bo wkrótce dyskoteka karnawałowa i kto wie, co wtedy może zmalować wciąż niez­iden­tyfi­kowa­ny złodziej. Całe szczęście, że Mors i Pinky lubią matematykę, no i lubią też porozmawiać, np. z Cyrklem. • Polecam całą serię o przygodach Morsa i Pinky. Świetna.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Katarynka
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo