Odkupienie

Inne tytuły:
Odkupienie 3
Autor:
K. N. Haner
Wydawca:
Wydawnictwo Agora (2024)
Wydane w seriach:
Wycena
ISBN:
978-83-8380-000-4
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Źródło opisu: Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Dopiewie - Katalog księgozbioru
4.0

Trzecia część cyklu. Po dramatycznych wydarzeniach Cassie staje przed trudnym wyborem między spokojem a miłością do mężczyzny, którego nie powinna była pokochać. Podejrzany o zabójstwo Gabriel jest teraz najbardziej poszukiwanym człowiekiem w kraju. Cassie zostaje uwikłana w związek z Lucą DeRossą, wpływowym kandydatem na gubernatora – ma wziąć z nim sfingowany ślub. Gabriel podąża tropem kobiety. Odwiedza ją w tajemnicy, przekonując, że ma plan, który pozwoli im już zawsze być razem. Mimo że ten związek jest ryzykowny, jego wizyty wciąż przypominają Cassie o dawnych uczuciach. Za każdym razem mężczyzna zostawia jej bukiet peonii, czym wzbudza podejrzenia jej przyszłego męża. Choć wydaje się, że Luca ma wobec Cassie dobre zamiary, zainteresowanie nią może być czymś więcej niż tylko polityczną zagrywką. Dziewczyna jest ważnym elementem niebezpiecznego układu i kluczem do odnalezienia Gabriela. Czy miłość, której nie powinna była się poddać, stanie się jej zgubą, czy też wybawieniem? Poprzedni tom nosi tytuł "Zapłata".
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Odkupienie" to finałowy tom serii „Wycena”, który przynosi czytelnikom mocne zakończenie pełne zwrotów akcji, intensywnych emocji i wyzwań. To książka, która angażuje już od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się od lektury, zaskakując niep­rzew­idyw­alny­m rozwojem fabuły.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo