Oblitus

Autor:
Paulina Świst
Wydawcy:
Akurat (2024)
Muza
ISBN:
978-83-287-3067-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Źródło opisu: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie - Katalog centralny filii
4.3 (4 głosy)
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Oblitus" to trzecia i zarazem ostatnia część z serii Incognito. • Anka, Szczepan i Artur – ponownie łączą siły, by stawić czoła mrocznej przeszłości oraz nowemu wrogowi, jakim jest Nauczyciel. • Styl pisania Pauliny Świst jest nie do podrobienia! Jej książki należą do moich pewniaków. • Serwuje nam jak zawsze dynamiczną akcję, barwne i nieprzeciętne postacie, humor, cięty język, fajne riposty, wątek kryminalny, trochę pikanterii oraz zaskakujące zwroty akcji w fabule. • To połączenie sprawia, że za każdym razem świetnie się bawię. • Polecam fanom bohaterów, którzy nie zawsze są damami i dżentelmenami, ale mimo to, budzą w nas pozytywne emocje.
  • Paulina Świst jak nikt inny łączy w sobie genialne poczucie humoru, pikanterię, szybką akcję i dreszcz emocji związany z nieb­ezpi­ecze­ństw­em zagrażającym bohaterom. Jej seria "Incognito" to dodatkowo świetnie zarysowany trójkąt miłosny, w którym główną rolę odgrywają Anka, jej najlepszy przyjaciel Artur i ściśle współpracujący z nim Szczepan. W książce "Oblitus" kobieta wreszcie dokonuje wyboru i decyduje, któremu z mężczyzn jest gotowa oddać swoje serce, jednak zagrożenie, z którym przyjdzie mierzyć się bohaterom zmusi ich, by swoje prywatne życie odsunąć na bok i wreszcie odkryć tożsamość nauczyciela. Sam trójkąt natomiast ma tu znaczenia nie tylko odnoszące się do głównych postaci. Bardzo fajnym elementem było wrócenie również do wątków z tomów poprzednich, co bardzo płynnie spajało całość i jeszcze bardziej rozwinęło, to z czym autorka pozwolila swoim czytelnikom oswoic się w "Incognito"
  • "Oblitus" to świetna i bardzo wciągająca książka. Tym razem wydarzenia z teraźniejszości przeplatają się z wątkami z 2010 roku, w którym wszystko się rozpoczęło. "Anioł" został wyeliminowany, "Kruk" nie żyje, został tylko "Nauczyciel". Kolejna zagadka, nowe tropy, pościg za odkryciem jego tożsamości, do tego dylemat Anki, zwroty akcji, ostry język, zabawne dialogi to wszystko sprawia, że książkę czyta się szybko i jest ona nieodkładalna. Choć według mnie ta część była ciut słabsza od dwóch poprzednich części, ale i tak była świetna. Polecam całą trylogię (Incognito, Occulta i Oblitus).
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo