555 zagadek o Górach Stołowych

Inne tytuły:
Pięćset pięćdziesiąt pięć zagadek o Górach Stołowych
Autor:
Anna Zygma
Wydawca:
Helion (2024)
ISBN:
978-83-283-9471-1
Autotagi:
bibliografie
druk
książki
przewodniki
publikacje popularnonaukowe
Źródło opisu: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy - Katalog księgozbioru
3.0

"555 zagadek o Górach Stołowych" jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite. Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego. Dlatego warto się czasem wśród nich zagubić! Choć nie jest to przewodnik turystyczny ani tym bardziej publikacja naukowa, a opracowanie w formie krótkich zagadek, liczę, że zainspiruje Cię, by spakować plecak, włożyć górskie buty i ruszyć z otwartą głową na stołowogórskie szlaki. Zachowaj na nich czujność i uważnie się rozglądaj, by nic nie umknęło Twojej uwadze! Po tej „zagadkowej” lekturze będziesz mądrzejszy o to, na co warto spojrzeć w Górach Stołowych nieco inaczej…
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ciekawe, ale nie odpowiadała mi forma "najpierw wszystkie pytania, a później odpowiedzi". Często odpowiedzi były bardzo obszerne, i zaczynały się od zdań, które nie mówiły w jasny sposób czego dokładnie dotyczyło pytanie - czyli trzeba przekartkować książkę, przeczytać pytanie, przerzucić parę kartek, przeczytać odpowiedź, i wrócić z powrotem do kolejnego pytania.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo