Królestwo kości

Tytuł oryginalny:
Kingdom of bones
Autor:
James Rollins
Tłumacz:
Cezary Frąc
Wydawca:
Wydawnictwo Albatros (2024)
Wydane w seriach:
Sigma Force
ISBN:
978-83-67757-12-6, 978-83-8361-101-3
978-83-6775-712-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
2.0

Szesnasty tom cyklu Sigma Force. Książka przenosi czytelników do kongijskiej dżungli, gdzie w obozie pod auspicjami ONZ ludzie starają się schronić przed falą powodzi. Spokój zostaje zakłócony przez tajemniczą chorobę wywołującą u chorych stan przypominający katatonię, a także inwazję mrówek i agresywne ataki pawianów. Te niezwykłe przypadki nie mogą umknąć uwadze Sigma Force, specjalnej organizacji powołanej do reagowania na globalne kryzysy, zwłaszcza te związane ze zdrowiem. Mimo dewizy organizacji - "Bądźmy pierwsi" - komandor Gray Pierce, doktor Lisa Cummings, Monk Kokkalis i Joe Kowalski docierają do Afryki zbyt późno. Obóz jest zniszczony, a dwóch lekarzy zostało uprowadzonych. Z pomocą byłego komandosa, Tuckera Wayne'a, jego wiernego psa i doświadczonego weterynarza Sigma Force staje w obliczu tajemniczej epidemii. Ktoś lub coś chce zatrzymać ich śledztwo, a zaraza rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Autor wplata w fabułę najnowsze odkrycia naukowe, tajemnice sprzed wieków oraz dziką Afrykę, tworząc historię, która zapiera dech w piersi. W miarę jak bohaterowie starają się odkryć przyczynę zagadkowej epidemii, czytelnik wkracza w serce dżungli, do przeklętego Królestwa Kości.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Porównując Cykl książek Sigma Force ta jest średnia z nich moim zdaniem. Dzieje się sporo, ale ta historia i moi ulubieni bohaterowie są inni. Chaos i bałagan. Czegoś mi zabrakło.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo