Po tamtej stronie nieba

Autor:
Tomasz Betcher
Wydane w seriach:
Po Tamtej Stronie - Tomasz Betcher
ISBN:
978-83-969729-0-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Źródło opisu: Biblioteka Publiczna Gminy Lubasz im. ks. Antoniego Ludwiczaka - Katalog księgozbioru
4.0

Stanowi t. 3 cyklu : t. 1 Po tamtej stronie chmur ; t. 2 Po tamtej stronie piekła. "Opowieść o tych, którzy pamiętają. O ranach, które nigdy się nie goją. O szansach, które los podsuwa tylko nielicznym. I o tym, jak wielki wpływ na następne pokolenia mają wybory ich przodków. Jest 1945 rok. Druga wojna światowa dobiega końca, ale następujące po niej wydarzenia stają się dramatem dla ocalałych. Teodor Bury-Steinke nie może się pogodzić z tym, co uczynił. Sara wyrusza tymczasem z synkiem Emmanuelem w najważniejszą podróż swojego życia. Los w nieoczekiwany sposób przecina ścieżki całej trójki, a Teo pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Magda i Jakub ruszają na ratunek Wiktorii, zatrzymanej za usiłowanie przemytu narkotyków i osadzonej w południowoamerykańskim więzieniu. Jednocześnie próbują poukładać relacje między sobą i rozwikłać rodzinne tajemnice, które za sprawą dziadka Edwarda zdają się jedynie mnożyć."
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ostatni tom można przeczytać w jeden dzień, zwłaszcza gdy się jest spragnionym wyjaśnień zdarzeń z poprzednich części. Książka warta uwagi i pozostawiająca czytelnika w przeświadczeniu, że życie pisze niep­rzew­idyw­alne­ scenariusze, które stają się okazją do rozmów i osobistych przemyśleń.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo