Sztuka przyciągania

Autor:
Zofia Golachowska
Wydawcy:
Wydawnictwo Kobiece Agnieszka Stankiewicz-Kierus (2023)
Young (2023)
Legimi (2023)
ISBN:
978-83-8321-612-6, 978-83-8321-845-8
978-83-8321-855-7
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza

Czy dwie niedopasowane części mogą stworzyć całość?

Mallory to outsiderka. Ma wrażenie, że w szkole jest jak niedopasowany puzzel. Najbardziej ceni swoją grupkę przyjaciół. To, że mają siebie, pomaga im przetrwać.

Życie dziewczyny wciąż uprzykrza Elliot. Chłopak robi wszystko, by Mal nie mogła wyrzucić go ze swoich myśli. Po tym, jak obydwoje trafiają na dywanik dyrektorki szkoły, nie mają jednak wyjścia i muszą współpracować.

Dostają zadanie – czeka ich wspólna organizacja Zimowego Balu, czyli jednego z najważniejszych wydarzeń w ciągu roku szkolnego. Od tego momentu spędzają ze sobą więcej czasu i dowiadują się o sobie nowych rzeczy. Wkrótce ich wzajemna niechęć przeradza się w coś więcej. Ale czy uczucia Elliota są szczere? I czy po wszystkim, co się między nimi działo, Mallory będzie w stanie mu zaufać?

Książka, która wygrała konkurs na powieść młodzieżową Wydawnictwa Young!

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Czas szkoły średniej to dla wielu osób ciągła walka o dobre oceny, dodatkowe zajęcia, korepetycje, stres związany z egzaminami i pierwsze związki. Dla nastoletniej Mallory każdy dzień wśród rówieśników to istna szkoła przetrwania. Dziewczyna czuje się jak odludek. Wraz ze swoimi najbliższymi przyjaciółmi zalicza się do szkolnej grupy outsiderów i musi mierzyć się z ciągłymi docinkami szkolnej gwiazdy i jej świty. Na domiar złego, wbrew swojej woli Mallory zostaje zmuszona do organizacji Zimowego Balu. Towarzyszyć jej będzie działający jej na nerwy chłopak-Elliot. Jak przełamać wzajemną niechęć? I czy to prawda, że od nienawiści do miłości jeden krok?
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo