Cielesność, miłość, seksualność:

120 pytań, które zada ci twoje dziecko

Tytuł oryginalny:
Corps, amour, sexualité
les 120 questions que vos enfants vont vous poser,
Autorzy:
Charline Vermont
Sophie Nanteuil
Tłumacz:
Urszula Kania
Wydawcy:
Wydawnictwo Purana Krzysztof Ciesielski (2023)
Legimi (2023)
ebookpoint BIBLIO (2023)
ISBN:
978-83-66200-79-1, 978-83-66200-80-7
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki

Wielu rodziców obawia się chwili, gdy ich dziecko zacznie zadawać pytania na temat cielesności, miłości czy seksualności.

Jakich użyć słów? Jak nie powiedzieć zbyt wiele? Jak to zrobić, jednocześnie zachowując własną intymność? Jak ochronić swoje dziecko?

Nie martw się, nikt z nas nie jest odosobniony w tych obawach! W tej książce znajdziesz wskazówki krok po kroku, jak rozpocząć rozmowę z dzieckiem i stworzyć przestrzeń do zdrowej wymiany myśli, w której można swobodnie wyrazić siebie.

Książka odpowiada na 120 najczęściej zadawanych przez dzieci pytań, bez tabu, w sposób edukacyjny, z humorem i na poważnie! Inkluzywne i dostosowane do wieku dziecka odpowiedzi pomogą ci towarzyszyć mu w rozwoju, by wyrosło na świadomego i pełnego szacunku człowieka, dobrze czującego się we własnym ciele!

Charline Vermont - mama w rodzinie wielodzietnej, trenerka zdrowia seksualnego, prowadząca terapie seksuolożka. Poprzez działalność na swoim koncie na Instagramie oraz konferencje skierowane do uczennic i uczniów rozpowszechnia pozytywną edukację seksualną dla wszystkich.

Niniejszą książkę sprawdził zespół biegłych zatrudnionych w ochronie zdrowia i edukacji, w którego skład weszli:

dr Emma Barron - psychiatra dziecięca

dr Baptiste Beaulieu - lekarz rodzinny

Pierre Dubol - psycholog kliniczny specjalizujący się w psychoterapii

poznawczo-behawioralnej i sferze seksualności

Francine Euli - nauczycielka

@jujulagygy - ginekolożka, położna

Morgan Lucas - terapeuta, specjalista w dziedzinie płci kulturowej

Przedmowę do wydania polskiego napisała Natalia Sarasvati - psycholog i seksuolog kliniczna, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna

https://panipsycholozka.pl/kim-jest-pani-psycholozka/

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo