W szponach

Autor:
Izabela Janiszewska
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2023-2024)
Legimi (2023)
Wydawnictwo Poznańskie
Wydane w seriach:
WielkieLitery.pl
ISBN:
9788367891325, 9788367891752
978-83-67891-31-8, 978-83-68158-06-9
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
4.2 (9 głosów)

Po stracie ojca sześcioletni Beniamin razem z matką przeprowadzają się do domu na przedmieściach. Wkrótce chłopiec nawiązuje niepokojącą relację z nowym przyjacielem. Wydaje się, że tajemniczy kompan istnieje tylko w wyobraźni dziecka, ale gdy niewinne zabawy zamieniają się w serię przerażających zdarzeń, rodzi się pytanie: czy zagadkowy przyjaciel nie jest jednak człowiekiem z krwi i kości? Co tak naprawdę dzieje się wokół Julii i jej syna? I czy wszystko nie zaczęło się wiele lat wcześniej, gdy ojciec nastoletniej Heli postanowił wymierzyć sprawiedliwość tym, którzy skrzywdzili jego córkę? Pełen napięcia i poczucia zagrożenia thriller o tym, do czego zdolni są ludzie, którzy znajdą się w szponach gniewu.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ten rok, czytelniczo, zaczęłam bardzo dobrze. Wszystko za sprawą Izabeli Jniszewskiej i jej niesamowitego thrillera " W szponach". • Pewnego burzowego wieczora Julia traci męża. Zostaje on zamordowany z zimną krwią. Kobieta wraz z sześcioletnim synkiem przeprowadza się do domu rodzinnego Adama. Ma nadzieję, że małemu Beniowi zmiana otoczenia wyjdzie na dobre. Zaczyna się jednak niepokoić, kiedy orientuje się, że chłopczyk ma wymyślonego przyjaciela, który jest bardzo mroczny i namawia Beniamina do robienia złych rzeczy. Kobieta udaje się po pomoc do popularnego psychoterapeuty, który nie jest pewien czy przyjaciel chłopca nie istnie na prawdę... Julia jest przerażona, wokół dzieją się dziwne rzeczy, których nie da się racjonalnie wytłumaczyć. Poza tym kobieta zaczyna bardzo interesować się przeszłością męża, jego latami szkolnymi, ale czy jest gotowa na to, co odkryje? • Drugi wątek w książce dotyczy Heli, nastolatki, której życie złamało się w momencie, kiedy stała się ofiarą brutalnego gwałtu, na domiar złego tato, który ją wychowywał niedługo potem wyjeżdża i zostawia ją pod opieką ciotki. • W jaki sposób te historię się łączą? Czy Julii i Beniowi grozi niebezpieczeństwo? • Dawno nie czytałam książki która wywoływałaby we mnie taki niepokój i zaciekawiła tak, że zarywałabym dla niej noce ( a uwierzcie mi - kocham spać 😅 ). • To moje drugie udane spotkanie z autorką, będę wypatrywać kolejnych książek!
  • Trzymający w napięciu thriller. Dosyć zaskakujące wyjaśnienie poszczególnych wątków.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo