Sny pachnące igliwiem

Autor:
Wioletta Piasecka
Wydawcy:
Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa Warszawska (2023)
Legimi (2023)
ebookpoint BIBLIO (2023)
ISBN:
9788383293073, 978-83-8329-260-1
978-83-83293-06-6, 978-83-8329-322-6
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.0 (5 głosów)

Pełna ciepła, wzruszeń i dobrych emocji zimowa opowieść o rodzinie, która zrobi wszystko by być szczęśliwą!

Młoda mężatka – Lena - pragnąc spełnić wolę ojca, a także swoje marzenie z dzieciństwa, tuż po ślubie wyjeżdża na studia leśne do Warszawy. Życie weryfikuje to marzenie, a Warszawa przytłacza kobietę, która miota się między wyrzutami sumienia, że zawiodła ojca, a tęsknotą za pachnącym igliwiem lasem, za leśniczówką i przede wszystkim za mężem. Jest jej żal marnować pięć lat na rozłąkę, bo zdaje sobie sprawę z kruchości życia.

Leśniczy Kamil spotyka w lesie chłopca, który po kryjomu siekierą próbuje wyrąbać choinkę. Odprowadza dziecko do domu, gdzie okazuje się, że panuje straszna bieda. Wieczorem opowiada Lenie o tej rodzinie, a ona zastanawia się, co może zrobić, by ulżyć im w niedoli…

Małgorzata Lebioda przez okolicznych mieszkańców nazywana wiedźmą po wyjeździe Leny, nie potrafi poradzić sobie z samotnością, lecz los ma dla niej niezwykłe zadanie…

Gdy las przykrywa śnieg, a zapach igliwia roznosi się po okolicy, wszystko może się zdarzyć. Wiadomo, że świąteczny czas to okres cudów, spełniania marzeń nie tylko swoich, ale też cudzych. Daj się zaprosić na wigilię do leśniczówki.

Wioletta Piasecka dała się poznać czytelnikom jako autorka pozytywnych powieści z bardzo ważnym przesłaniem: miłość jest w stanie zwyciężyć każde przeciwności losu!

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Dziewczyna miota się z własnymi wyrzutami sumienia, że zostawia swój las i ukochane osoby w leśniczówce. Co noc prześladują ją koszmary, widmo utraty domu paraliżuje dziewczynę. Młody leśniczy mąż Leny nakrywa chłopca chcącego wyrąbać choinkę, ale zamiast mandatu wyciąga dobre serce i sprawia radość rodzinie chłopca. Danuta matka leśniczego i Małgorzata, ta, która wie, będą miały nie lada wyzwanie. Los bywa przewrotny i zatacza koło. Pojawia się tu również macocha i jej córka Iwona, która zaburzy tę sielankę. Marzeniem Leny jest spędzić czas wigilijny tak jak za dzieciństwa, z rodziną, z zapachem choinki, pierników, rozmów i kolęd. Czy spełni się jej marzenie? • Tym razem autorka zabiera nas do leśniczówki na święta. I tak jak w poprzedniej części opis lasu pokrytego śnieżnym puchem zachwyca. Kolejna porcja emocji i wciągającej fabuły. Poruszone zostały tematy porzucenia, bezdomności, bezradności i samotności. Pomimo dużych problemów bohaterów, powieść otula swoją magiczną atmosferą. Małymi codziennymi cudami, które dzieją się dzięki miłości, dobroci drugiego człowieka. Wyciągnięta pomocna dłoń pomaga przezwyciężyć lęki i otworzyć się na drugiego człowieka dając nadzieję na lepsze jutro. • Piękna i wzruszająca powieść otulająca jak kocyk i rozgrzewająca serca jak herbatka z imbirem.
  • Tom II-gi był chyba napisany na siłę, niby dalsze losy bohaterów, ale nie dał już takich emocji co tom I-szy. Można sobie darować czytanie II-go tomu,
  • Jakoś mi umknęło, że to jest 2 część książki. To taka miła opowiastka, o trudnym dzieciństwie, śmierci rodziców, odnalezionym szczęściu u boku fajnego mężczyzny.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo