Mewa: Mewa

Tytuł oryginalny:
Seagull
Autor:
Ann Cleeves
Tłumacz:
Katarzyna Przybyś-Preiskorn ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Amber (2023-2025)
Legimi (2023)
Wydane w seriach:
Wielkie Litery.pl
Vera Stanhope
ISBN:
9788324182619, 978-83-2418-221-3
978-83-241-8454-5
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
wielka czcionka
Więcej informacji...
4.0

Najnowszy tom bestsellerowej serii mistrzyni kryminału z najbardziej nietypową inspektor, która staje wobec zbrodni sprzed dwudziestu lat popełnionej wśród jej najbliższych.

Inspektor Vera Stanhope staje twarzą w twarz z dawnym wrogiem: byłym nadinspektorem, a od lat więźniem. John Brace został skazany za korupcję i udział w śmierci leśniczego – a Vera odegrała znaczącą rolę w udowodnieniu jego winy.

Brace obiecuje Verze, że w zamian za pomoc jego córce, wyjawi informacje o Robbiem Marshallu, który zaginął przed dwudziestu laty. Twierdzi, że Marshall nie żyje, a jego ciało zostało pochowane w pobliżu wyspy St Mary’s w Whitley Bay.Jednak na miejscu funkcjonariusze znajdują szczątki zwłok nie jednej, lecz dwóch osób...Brace obiecuje Verze informacje o zniknięciu przed dwudziestu laty Robbiego Marshalla, notorycznego kanciarza, jeśli ta zapewni bezpieczeństwo jego córce i wnukami. Twierdzi, że Marshall nie żyje, a jego ciało zostało pochowane w pobliżu wyspy St Mary's w Whitley Bay. Jednak na miejscu funkcjonariusze znajdują szczątki zwłok nie jednej, lecz dwóch osób.

Ta sprawa przenosi Verę w czasie i bardzo blisko rodzinnego domu, bo Brace i Marshall, wraz z tajemniczym nieznajomym, znanym jako Profesor, byli przyjaciółmi Hectora, jej ojca. Tworzyli Gang Czterech, a Hector był jedną z ostatnich osób, które widziały Marshalla żywego.

Przeszłość zaczyna niebezpiecznie zderzać się z teraźniejszością. A Vera – żeby odkryć prawdę – musi zmierzyć się ze swoimi uczuciami i niechcianymi wspomnieniami... Czy jest na to gotowa?

Ta pełna niuansów, zręcznie prowadzona opowieść zachwyci zarówno fanów serii, jak i nowych czytelników. „Publishers Weekly”

Czytelnikom spodoba się nieustępliwe poszukiwanie prawdy przez Verę w tej klimatycznej powieści kryminalnej, pełnej wnikliwych psychologicznych i społecznych obserwacji. „Express”

Seria Vera została zekranizowana jako serial telewizyjny bijący na świecie rekordy popularności, wielokrotnie emitowany również w Polsce. Główną rolę gra Brenda Blethyn – dwukrotnie nominowana do Oscara laureatka Złotego Globu i Złotej Palmy.

ANN CLEEVES to jedna z najwyżej cenionych brytyjskich autorek kryminałów wydawanych w 23 krajach. Jej misternie skonstruowane powieści odsłaniają sekrety zamkniętej społeczności, a każda ze znakomicie sportretowanych postaci jest odrębną zagadką psychologiczną.Seria Vera to powieści i filmy o niepowtarzalnym nastroju smutku, pustki i samotności. Tu strach trzyma za gardło od pierwszej chwili, a do ostatniej nie sposób odgadnąć, kto zabijał.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • niestety slabsza ksiazka z dobrej serii - powolna akcja, dosc nudna, czyta sie z trudem
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Hidden depths
Autor:Ann Cleeves
Tłumaczenie:Katarzyna Przybyś-Preiskorn Tomasz Klonowski Ewa Kowalska
Opracowanie graficzne:Małgorzata Cebo-Foniok
Wydawcy:Wydawnictwo Amber (2023-2025) Legimi (2023)
Serie wydawnicze:Wielkie Litery.pl Vera Stanhope
ISBN:9788324182619 978-83-2418-221-3 978-83-241-8454-5
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 7 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo