Mru Mru i leśny wieczór

Tytuł oryginalny:
Mur ja metsän ilta
Autor:
Kaisa Happonen
Ilustracje:
Anne Vasko
Tłumacz:
Natalia Nordling
Wydawca:
Wydawnictwo Widnokrąg
ISBN:
978-83-967960-4-2
Autotagi:
druk
ikonografia
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
Źródło opisu: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie - Katalog centralny filii
4.0
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Mru Mru i leśny wieczór to niezwykły zbiór opowieści, które przenoszą czytelników w magiczny świat leśnych mieszkańców. Autorka zaczyna swoje historie od refleksyjnych słów o ważności drzew i ich znaczeniu dla życia na Ziemi, co prowokuje czytelników do zastanowienia się nad pięknem natury i jej wpływem na nasze codzienne życie. Książka nie tylko doskonale sprawdzi się jako lektura na dobranoc dla dzieci, ale także jako inspirująca historia o przyrodzie, która zachęca do głębszych refleksji nad naszym miejscem w świecie i naszym wpływem na otaczającą nas naturę. Jest to lektura zarówno dla małych, jak i dużych miłośników przyrody, którzy poszukują magicznych przygód i mądrych przemyśleń. Ilustracje Anne Vasko doskonale oddają urok i atmosferę opowieści, przenosząc czytelników w malownicze leśne krajobrazy i odkrywają życie leśnych zwierząt. Dodatkowo, możliwość posłuchania oryginalnej fińskiej melodii leśnej piosenki za pośrednictwem skanowania kodu QR dodaje interaktywnego elementu i sprawia, że czytanie staje się jeszcze bardziej atrakcyjne dla dzieci.
  • Specyficzne opowiadania, ale mają coś magicznego w sobie. Grafika bardzo ciekawa i taka inna. Na pewno dla nieco starszych już dzieci.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo