Idealne życie

Autor:
Dyan Sheldon
Tłumacz:
Maja Kittel
Wydawca:
Wydawnictwo Amber (2004-2005)
Wydane w seriach:
My Nastolatki
My nastolatki... - seria
My Nastolatki - Amber
ISBN:
978-83-241-1825-0, 83-241-21828-X
Autotagi:
druk
książki
5.0

Miałam idealnych rodziców, mieszkałam w idealnym mieście i robiłam same idealne rzeczy z moimi idealnymi przyjaciółmi. Aż do dnia, kiedy sprowadziła się Lola. Nie zrozumcie mnie źle. Nie twierdzę, że Lola zrujnowała mi życie. Ona po prostu ma zadziwiająco dużo wspólnego z bombą atomową, chociaż zazwyczaj nie wybucha. Ale odkąd ją spotkałam, wszystko się zmieniło. I za to zdecydowanie obwiniam Lolę!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jest to druga część przygód Loli, Elli i Sama (pierwsza to „Wyznania nastoletniej gwiazdy”). Tym razem spojrzymy na Dellwood i samą Lolę oczami Elli Gerard. Dobrze ułożona, bogata, prowadząca idealne życie – no, może niemal idealne, bo ciężko wytrzymać szykany ze strony wspaniałej Carli Santini. Tak wyglądało życie Elli przed pojawieniem się Loli Cep. • Nowa przyjaciółka stopniowo pomaga Elli nabrać pewności siebie. Wnosi też w nudne życie powiew wielkomiejskiej energii (Lola przeprowadziła się z Nowego Jorku). • A w liceum w Dellwood szykują się wybory do samorządu szkolnego. Oczywiście nikt nie kwestionuje kandydatury Carli Santini. Nikt, z wyjątkiem Loli, która zgłasza własnych kandydatów. Rozgorzeje prawdziwa walka. • Moim zdaniem to najciekawsza i najzabawniejsza część z trzech powieści o Loli Cep.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Katarynka
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo