Już nikt mnie nie skrzywdzi

Autor:
Marcel Moss
Lektorzy:
Nikodem Kasprowicz
Katarzyna Kukuła
Magdalena Emilianowicz ...
Wydawcy:
Grupa Wydawnicza Filia (2022-2024)
Legimi (2023)
IBUK Libra (2023)
Heraclon International
Wydane w seriach:
Liceum Freuda
Mroczna Strona
Filia Mroczna Strona
Liceum Freuda - Marcel Moss
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
MP3
powieści
proza
rodzina
Więcej informacji...
4.3 (6 głosów)

Warszawski licealista Maks Hajder w trakcie rodzinnej kłótni wpada w szał i atakuje nożem domowników. Jego rodzice giną na miejscu, a młodszy brat w stanie krytycznym trafia do szpitala. Przybyłe na miejsce służby zastają Maksa siedzącego spokojnie na podłodze i otoczonego zakrwawionymi ciałami. Sprawia on wrażenie, jakby nie zdawał sobie sprawy z tego, co zrobił.

Tydzień po zatrzymaniu Maks targa się na własne życie i zapada w śpiączkę. Gdy odzyskuje przytomność, początkowo nie potrafi przypomnieć sobie szczegółów tamtego tragicznego dnia.

Prowadzący śledztwo i zmagający się z medialną presją policjanci próbują ustalić, dlaczego spokojny, lubiany i pochodzący z dobrego domu nastolatek dopuścił się tak potwornej zbrodni. Gdy Maks odzyskuje wreszcie pamięć, przenosi ich do mrocznego, toksycznego świata pełnego fizycznych i psychicznych tortur, których dopuszczał się na nim ojciec. Przerażeni śledczy odkrywają, jakie dramaty latami rozgrywały się za zamkniętymi drzwiami okazałego domu Hajderów. I mają wątpliwości, czy Maks jest z nimi szczery.

Co tak naprawdę wydarzyło się tamtego dnia? Czy Maks mówi prawdę?

I czym jest tajemnicza organizacja o nazwie Armia Pokrzywdzonych, której członkowie samodzielnie wymierzają karę sprawcom przemocy wobec nastolatków?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Już nikt mnie nie skrzywdzi" to mocna, dramatyczna, przerażająca i bardzo poruszająca powieść pełna emocji, bólu, cierpienia, osamotnienia, nies­praw­iedl­iwoś­ci i niezrozumienia. Książka jest trudna, wstrząsająca, ale też nieodkładalna. Trzyma w napięciu od początku do końca i wyciska łzy. Autor po raz kolejny porusza trudne, ważne i życiowe tematy i problemy. Zakończenie mnie zaskoczyło - tego się nie spodziewałam. Na początku każdego rozdziału umieszczone są statystyki, które przerażają. Książka skłania do przemyśleń i refleksji. Zdecydowanie polecam. Cały cykl "Liceum Freuda" jest genialny i warty przeczytania.🙂
  • Przeczytałam bardzo szybko, nie jest długa. Dla mnie opowiada o rzeczywistości miliona dzieci, nastolatków, matek, rzadziej ojców. Przemoc w rodzinach dzieje się każdego dnia, u jednych to "tylko klaps",u innych przemoc psychiczna, a jeszcze u kogoś maltretowanie. • Zupełnie nie rozumiem, dlaczego jest nazwana thrillerem. Tak wygląda życie, to literatura faktu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Marcel Moss
Lektorzy:Nikodem Kasprowicz Katarzyna Kukuła Magdalena Emilianowicz Diana Gurow
Wydawcy:Grupa Wydawnicza Filia (2022-2024) Legimi (2023) IBUK Libra (2023) Heraclon International
Serie wydawnicze:Liceum Freuda Mroczna Strona Filia Mroczna Strona Liceum Freuda - Marcel Moss
ISBN:978-83-8280-821-6 978-83-8280-915-2 978-83-8280-952-7 978-83-8357-134-8 978-83-8357-153-9 978-83-8357-226-0
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne dramat druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo