Nie to miejsce, nie ten czas

Tytuł oryginalny:
Wrong place wrong time
Autor:
Gillian McAllister
Lektor:
Izabela Budzinowska
Tłumacz:
Anna Tomczyk
Wydawcy:
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca (2024)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2023)
Wydane w seriach:
Seria Kryminalna Wydawnictwa Znak Crime
Znak Crime
ISBN:
978-83-2406-682-7
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
powieści
proza
rodzina
4.5 (6 głosów)

Jak powstrzymać zbrodnię, do której już doszło? Minęła północ. Czekasz na powrót osiemnastoletniego syna. Kiedy w końcu widzisz go za oknem, nie jest sam, a chwilę później twoje ukochane dziecko zabija człowieka. Nazajutrz wstajesz... I jest wczoraj. Każdego ranka budzisz się o jeden dzień wcześniej. Dostajesz szansę, aby zapobiec morderstwu. Jesteś pewna, że rozwiązanie zagadki kryje się gdzieś w przeszłości. Teraz tylko musisz je odnaleźć...(https://lenaczyta.pl/Nie-to-miejsce-nie-ten-czas-p361806)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Rewelacyjna ksiazka
  • "Nie to miejsce, nie ten czas" to powieść, która przyciąga uwagę nietypowym wykorzystaniem motywu pętli czasowej:główna bohaterka podróżuje coraz dalej w swoją przeszłość, próbując zapobiec dramatycznym wydarzeniom. Pomysł ten dodaje powieści świeżości w gatunku thrillerów, które często korzystają z podobnych motywów. Książka odchodzi od standardowych konwencji kryminalnych, skupiając się również na aspektach obyczajowych, zwłaszcza na temacie macierzyństwa. Autorka rysuje przejmujący obraz macierzyństwa, eksplorując głębokie emocje i wątpliwości bohaterki. Książka wyróżnia się na tle innych thrillerów swoją oryginalnością i nietypowym podejściem do znanych motywów.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo