Riot

Autor:
Tillie Cole
Tłumacz:
Mateusz Grzywa
Wydawcy:
Wydawnictwo NieZwykłe Zagraniczne (2023)
Legimi (2023)
Grupa Wydawnicza Dariusz Marszałek
Wydane w seriach:
Poranione dusze
ISBN:
978-83-8320-665-3, 978-83-8320-854-1
978-83-8320-855-8
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza

Czwarty tom niezwykle mrocznej serii „Poranione dusze” opowiadającej o brutalnych bokserach zmuszanych do zabijania.

Od kiedy została porwana przez mafię, przestała być czyjąś córką, przestała być nawet dziewczynką. Stała się numerem 152. Nie pamiętała ani swojego dzieciństwa, ani późniejszych lat, ponieważ stale otrzymywała stałe dawki specjalnego narkotyku.

Teraz przyszła pora, aby wykonała zadanie i została wybranką swojego Pana, któremu ma służyć. W tym celu dziewczyna wraca do miejsca, które już kiedyś odwiedziła, chociaż tego nie pamięta. To miejsce znajduje się w Georgii, gdzie jej Pan ma królestwo i przetrzymuje brutalnych championów.

Mężczyzna ma problem ze swoim najlepszym zawodnikiem, numerem 901. Nie potrafi znaleźć jego słabości. Jednak kiedy widzi, w jaki sposób 901 patrzy na jego wybrankę, już wie, że znalazł jego wrażliwy punkt. I chętnie to wykorzysta, nawet jeżeli przez chwilę będzie musiał podzielić się z kimś swoją piękną własnością.

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej osiemnastego roku życia. Opis pochodzi od Wydawcy.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo