Kiedy nadejdzie burza

Autorzy:
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Magdalena Łoniewska
Wydawcy:
Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa Warszawska (2023)
Legimi (2023)
ebookpoint BIBLIO (2023)
ISBN:
9788383291895, 9788383291901
978-83-8329-155-0
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
5.0

Czy w świecie, w którym rządzi testosteron i prawo pięści, jest miejsce na pokazanie kim jest się naprawdę?

Eryk "Storm" Burzyński jest mistrzem wagi półciężkiej w boksie. Jego nazwisko nie schodzi z pierwszych stron gazet, a kontrakty reklamowe otwierają mu drzwi do medialnego świata. Influencerka Arleta, z którą spotyka się Eryk, doskonale wie, że ich związek jest dla niej trampoliną do zdobycia rozgłosu. I tylko tego. Gdy w niewyjaśnionych okolicznościach zostaje zamordowany pomocnik trenera Eryka, do poprowadzenia sprawy przydzielony zostaje podkomisarz Kamil Willman. Miłośnik boksu i rozwodnik na życiowym zakręcie. Gdzie kryje się prawda? Jakie tajemnice skrywają mężczyźni? Czy wymarzona kariera Eryka może rozsypać się jak domek z kart?

Autorka bestsellerowych powieści - Agnieszka Lingas-Łoniewska, wraz z debiutującą córką Magdaleną, budują bohaterów z krwi i kości, zabierając nas do świata, w którym skrywane uczucia i tajemnice prowadzą do trudnych wyborów...

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • „Kiedy nadejdzie burza” to romans LGBT+ z wątkiem kryminalnym. • Jest to pierwsza książka autorki napisana w duecie z córką. • Muszę przyznać, że niestety tą pozycją jestem rozczarowana.Zamysł na książkę był, lecz jej realizacja pozostawia wiele do życzenia. • Niestety przez większość czasu wiało nudą i nic się nie działo. Wszystko jest strasznie płytkie i powierzchowne..Brakowało mi w tej książce głębi, jakiegoś tła. Bohaterowie byli nijacy, • Monologi są sztywne i nienaturalne. • Trudno tę pozycję nazwać kryminałem bo samego śledztwa nie było prawie wcale, nic co porywa, wzbudza ciekawość, żadnej wartkiej akcji. • Przykłady homofobii są tu tylko po to by były, żadnego morału lub przemyślenia. • Twórczość Agnieszki lubię, chociaż nie ukrywam, że nie wszystkie powieści mi się podobają. • Ta mnie nie zachwyciła.
  • Przeczytałam prawie wszystkie książki Agnieszki Lingas Łoniewskiej i zdecydowanie wolę, te jej starsze pozycje. Tym razem to książka napisana wraz z córką. Treść dość banalna , a sednem jest miłość między dwoma facetami.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo