Ta dziewczyna

Tytuł oryginalny:
It girl
Autor:
Ruth Ware
Tłumaczenie:
Anna Tomczyk
Ewa Kleszcz
Wydawcy:
Czwarta Strona (2023)
Legimi (2023)
Wydawnictwo Poznańskie
ISBN:
978-83-6772-700-6, 978-83-67727-01-3
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.7 (6 głosów)

Bestsellerowa powieść autorki, która sprzedała ponad 6,5 miliona egzemplarzy książek na całym świecie.

April Clarke-Cliveden to ta dziewczyna. Żywiołowa, błyskotliwa, czasami złośliwa, ale przede wszystkim podziwiana przez każdego, szybko wciągnęła Hannah do swego studenckiego kręgu na Oksfordzie. Od początku pierwszego semestru wraz z grupą przyjaciół – Willem, Hugh, Ryanem i Emily – tworzyli zgraną paczkę. Pod koniec drugiego April już nie żyła.

Dekadę później Hannah i Will spodziewają się dziecka, a były portier z Oksfordu skazany za zabicie April, John Neville, zmarł w więzieniu. Życie Hannah biegnie spokojnym rytmem do czasu, aż do drzwi jej domu puka dziennikarz i przedstawia nowe dowody na to, że Neville mógł być niewinny.

Hannah zagłębia się w tajemnicę śmierci April. Gdy odnawia kontakt ze starymi przyjaciółmi uświadamia sobie, że mają coś do ukrycia… Między innymi morderstwo.

Oksfordzka sceneria, motyw dark academia i nowoczesna, wciągająca fabuła. Nie bez powodu „Ta dziewczyna” podbiła tysiące czytelniczych serc. Moje również!

Marcel Moss

Ware przeszła samą siebie w tym trzymającym w napięciu, wciągającym kryminale na miarę „Tajemnej historii”. Świetny! Niech żyje królowa!

Sarah Pinborugh

Idealnie mroczna i totalnie pochłaniająca – obecnie moja ulubiona książka Ruth Ware!

Lucy Foley

Mocna, pełna narastającego napięcia książka idealna, wielowarstwowa i przesiąknięta wyjątkową atmosferą i niebezpieczeństwem. Uwielbiam.

Lisa Jewell

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo ciekawie poprowadzona akcja. Wątek rozwijany jest z dwóch perspektyw czasowych. Bardzo dobrze się czyta!
  • ciekawa książka, może nieco słabsza od innych tej autorki, ale czyta się dobrze
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo