Sny pachnące poziomkami

Autor:
Wioletta Piasecka
Wydawcy:
Skarpa Warszawska (2023)
Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa Warszawska (2023)
Legimi (2023)
ebookpoint BIBLIO (2023)
Wydane w seriach:
Sny pachnące miłością
ISBN:
9788383291611, 9788383291734
978-83-8329-128-4, 978-83-8329-322-6
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.8 (4 głosy)

Pełna wzruszeń opowieść o walce o szczęście i realizację marzeń.

Dziewiętnastoletnia Lena, po śmierci ojca, dowiaduje się, że ma zaledwie trzy miesiące na opuszczenie leśniczówki, w której spędziła szczęśliwe dzieciństwo i młodość.

Młody podleśniczy Kamil, któremu ojciec Leny pomógł dostać się do służby leśnej, roztacza opiekę nad córką leśniczego, dopóki ta nie stanie na nogi. Stanowczo sprzeciwia się temu narzeczona mężczyzny, podejrzewając, że nie tylko wdzięczność jest powodem tej troski.

Wkrótce Lena wyprowadza się do Trójmiasta, tam rozpoczyna życie na własnych zasadach. Wie jednak, że w leśniczówce zostawiła pachnące lasem wspomnienia, błogie chwile związane z rodzicami. Ale czy tylko to?

Czy da się wymazać z pamięci najwspanialsze chwile swojego życia i tak po prostu, kolejny raz zacząć od nowa? Czy jednak warto śnić o spełnieniu swoich zdawałoby się nierealnych marzeń?

Wioletta Piasecka zabiera nas w pełną emocji i uniesień podróż, w której wszystko może się wydarzyć…

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Wspaniała lektura, ukazująca prawdziwe życie. Zaczynając czytać nie możesz się od niej oderwać a przy okazji potrzebna jest duża paka chusteczek na łzy.
  • Gdy umiera stary leśniczy, a na jego miejsce ma przybyć nowy, znienawidzona macocha pozostawia swą pasierbicę samą, bez środków do życia. Jak poradzi sobie ta wychowana w bliskim otoczeniu natury, niespełna dzie­więt­nast­olet­nia dziewczyna? • Mimo przykrych i bolesnych doświadczeń, których nie szczędził jej los, Lena pozostaje dobrą, niewinną i pogodną osobą. Interesująca, niezmiernie życiowa fabuła i galeria autentycznych postaci jest tym, co w powieściach autorki cenię najbardziej. Każdy koniec jest nową szansą, szansą na inne życie, a miłość, która przychodzi niezauważenie, bywa najlepszym jego początkiem. Ta przejmująca, pełna współczesnych problemów powieść, której akcja rozgrywa się w pachnących żywicą sosnowych lasach Pomorza, pochłonęła mnie na długie godziny. Zachwyciły mnie opisy tutejszej przyrody, ukazanie więzi człowieka ze zwierzęciem. • "Sny pachnące poziomkami" Wioletty Piaseckiej to jedna z tych powieści, która robi cieplej na serduszku, wlewa w nas otuchę i nadzieję, że po każdej burzy, wychodzi słońce.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo