Wiem, co czujesz

Autor:
Gabriela Gargaś
Wydawcy:
Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2023)
Legimi (2023)
ebookpoint BIBLIO (2023)
ISBN:
978-83-08-07840-2, 978-83-08-08079-5
978-83-08-08139-6
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
5.0 (8 głosów)

„Są takie historie, które pozostają niedokończone”.

To był przypadek, że trafili na siebie. Ona – towarzyska i pełna witalności pisarka, która zawsze ma czas dla innych. On – małomówny egocentryk, skupiony na karierze w banku i starannie ukrywający swoje uczucia.

Trzy lata temu Iga rzuciła pracę w Warszawie i przeprowadziła się na wieś. W starej chacie urządziła swoją samotnię. Ale taką, w której pełno jest psów, kotów i ludzi. Przy malinowej herbacie i pachnącym drożdżowym cieście Iga słucha zwierzeń przyjaciół – Miry, Pawła, Elli i Mateusza. Każde z nich przechodzi trudne chwile, podobnie jak Iga, która stara się o tym nie mówić. Uśmiecha się do życia i pisze swoją trzecią książkę. Najważniejszą – ma być jak katharsis – o samotności, poranieniu, potrzebie bliskości. To historie bliskich jej osób.

Michał miał być tylko kolejnym rozmówcą. Ale życie jak zwykle napisało własny scenariusz.

Wiem, co czujesz to powieść o tym, jak pachnie wiosna, czym jest prawdziwe szczęście i gdzie szukać pocieszenia oraz nadziei, kiedy życie powali na ziemię. O bolesnych zakończeniach i nowych początkach. I wierze, że to wszystko ma sens.

AUDIOBOOK CZYTA KAMILLA BAAR

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Łzę uroniłam w końcówce tej książki. To książka oparta na opowieściach czytelników, a więc prawdziwa. Dużo w niej wzruszeń, prawdy o życiu każdego z nas. Szkoda tylko, że takie zakończenie.
  • „Wiem, co czujesz” jest przepiękną, cudowną, emocjonującą, wzruszającą, poruszającą ale też smutną powieścią. Niezwykła książka o zwykłym życiu, codzienności, samotności, przyjaźni, miłości. O tym, jak ważne jest docenianie każdej pięknej chwili, o przemijaniu, o życiu, które boleśnie doświadcza, wystawia na próbę, ale niesie też dużo nadziei. O tym co jest naprawdę w życiu ważne i że szczęście można znaleźć w małych radościach codziennego dnia. Że życie trwa chwilkę i umyka szybko a my przejmujemy się pierdołami zamiast doceniać, to co mamy. Zapominamy, że zawsze mamy wybór, że możemy wyjść z mroku życia, że nigdy nie jest za późno na zmiany, a życie może być piękne, tylko nie traćmy wiary i zawsze szukajmy pozytywów, bo mnóstwo ich wokoło. Nie spodziewałam się tego, że ta pozycja tak mną wstrząśnie. Autorka w wyśmienity sposób ujęła w niej prozę życia. Bohaterowie, to zwykli ludzie, którzy jak każdy z nas zmagają się z codziennością i problemami, które czasem przygniatają i powodują, że spadasz. Książka wyciska łzy, skłania do refleksji i przemyśleń. Rozrywa serducho, ale też na nowo je skleja, dając nadzieję na lepsze jutro...💔💝 Książka pełna jest mądrych i wartościowych cytatów. Lektura obowiązkowa! Warto przeczytać!❤️ Polecam z całego serca💚
  • Wzruszająca powieść o nadziei i bliskości o początku i końcu i o tym czym jest prawdziwe szczęście. Polecam
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo