Układ

Autor:
Piotr Kościelny
Wydawcy:
Wydawnictwo Czarna Owca (2023)
Legimi (2023)
ebookpoint BIBLIO (2023)
IBUK Libra (2023)
ISBN:
978-83-8252-596-0, 978-83-8252-597-7
978-83-8252-598-4, 978-83-8252-995-1
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.8 (5 głosów)

Audiobook w interpretacji Kamila Prubana.

Mocna, brocząca krwią, momentami wstrząsająca lektura dla fanów kryminalnych zagadek z wątkiem politycznym w tle. Anna Ruszczyk - „Gazeta Śledcza”

Radosław Grot – były komisarz wrocławskiego wydziału zabójstw, a obecnie prywatny detektyw w szponach alkoholizmu – otrzymuje sprawę, która będzie miała wpływ na jego dalsze życie.

Po pomoc zgłasza się do niego kobieta poszukująca zaginionego brata, dziennikarza śledczego, który w ostatnim czasie natrafił na temat szokujących powiązań lokalnej polityki, biznesu i grup przestępczych.

Grot, nie mając nic do stracenia, podejmuje się ryzykownego zlecenia i zaczyna nierówną, bezkompromisową walkę z miejscowym układem.

Czy detektywowi uda się odnaleźć zaginionego dziennikarza?

Kim jest tajemniczy pułkownik SB i co łączy go z Grotem?

Kto pociąga za sznurki?

Ponoć, jak mawiał Hitchcock, dobry film powinien zacząć się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie ma nieprzerwanie rosnąć. Skuteczność działania tej zasady także w literaturze odczujecie podczas lektury Układu. Tym razem Piotr Kościelny już od pierwszych stron powieści stawia swojego bohatera w obliczu ekstremalnie trudnych wydarzeń, a następnie daje mu do rozwiązania sprawę pozornie nierozwiązywalną. Bo czy jeden człowiek jest w stanie rozerwać układ polityków, biznesmenów i przestępców?

Anna Sierant – lubimyczytać.pl

Układ jest gotowym scenariuszem na dreszczowiec, w którym nie ma miejsca na sentymenty. Poznajcie przerażający mechanizm niszczenia ludzi niewygodnych dla władzy. Polowanie czas zacząć.

Anna Ruszczyk – „Gazeta Śledcza”

Pamiętacie kultowe słowa skierowane do komisarza Ryby? Masz być jak bulterier, jak wściekły byk, jak Tommy Lee Jones w Ściganym!

Wziął je sobie do serca autor niniejszej książki i postanowił działać poza wszelkimi paragrafami, żeby oddać realizm bezkompromisowej, brutalnej i skorumpowanej części naszej rzeczywistości.

Jest w tej książce taki brud, że potrzebny wam będzie prysznic po jej przeczytaniu.

Marcin Okoniewski – Okoń w sieci

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • W sumie to wciągająca, ale "główny" problem nie jest głównym problemem, mocno polityczna co w okresie wyboru robi swoje ;)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Piotr Kościelny
Lektor:Kamil Pruban
Wydawcy:Wydawnictwo Czarna Owca (2023) Legimi (2023) ebookpoint BIBLIO (2023) IBUK Libra (2023)
ISBN:978-83-8252-596-0 978-83-8252-597-7 978-83-8252-598-4 978-83-8252-995-1
Autotagi:audiobooki dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 8 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo