Bujda

Autor:
Agnieszka Kulbat
Lektor:
Zofia Zoń
Wydawcy:
Wydawnictwo Mięta (2023)
Legimi (2023)
ebookpoint BIBLIO (2023)
ISBN:
978-83-67341-78-3, 978-83-67341-79-0
978-83-67341-80-6
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
5.0

A ty co zrobisz, gdy na twoich oczach ktoś zginie?

Pewnego dnia Kalina nieoczekiwanie staje się świadkiem morderstwa. Z dachu bloku, w którym mieszka, zostaje zepchnięty mężczyzna. Nastolatka chce jak najszybciej wrócić do domu, dopadają ją bowiem wspomnienia starszej siostry, która rok wcześniej popełniła samobójstwo.

W wejściu do klatki wpada na podejrzanego chłopaka, zaś na wycieraczce przed drzwiami swojego mieszkania znajduje list nawiązujący do zmarłej siostry.

Czy obie te śmierci są ze sobą powiązane?

Kalina już tego samego dnia w szkole spotyka tajemniczego uciekiniera z klatki. Dziewczyna nie da mu spokoju, póki nie dowie się, co chłopak wie na temat jej siostry.

Uwaga!

16+

Książka porusza takie tematy, jak: trauma, syndrom dorosłego dziecka alkoholika (DDA), załamanie nerwowe, gwałt, morderstwo, toksyczne relacje w rodzinie, samobójstwo. Jeśli czujesz, że w tej chwili ta historia może nie być dla Ciebie, nie ma w tym nic złego. Zawsze zdążymy się spotkać na kartach innej powieści.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • „Bujda” to świetny thriller młodzieżowy (16+) z rozbudowanym wątkiem obyczajowym, gdzie już od pierwszych stron dostajemy ogrom mocnych wrażeń. Później akcja trochę zwalnia, ale za chwilę znów nabiera tempa i rozpędza się na maksa. Historia jest bardzo emocjonująca, pełna tajemnic, bólu i porusza bardzo dużo ważnych i trudnych tematów. Autorka pokazuje nam, że nie można nikogo oceniać po pozorach, bo nigdy nie wiemy czy ta osoba nie cierpi w tej chwili, nie ma problemów w domu czy po prostu zmaga się z własnymi demonami i problemami. • Jak dla mnie znakomita książka. Nie tylko dla młodzieży, ale także dla dorosłych. Polecam☺️
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo