Szczęśliwa przyszłość:

uwolnij się od traum

Autor:
Gabrielle Bernstein
Tłumacz:
Karolina Bochenek
Wydawcy:
Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus (2023)
Legimi (2023)
ISBN:
978-83-8321-168-8, 978-83-8321-277-7
978-83-8321-319-4
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
podręczniki
poradniki

Kim możesz się stać, uwalniając się od lęku? Autorka bestsellerów „New York Timesa” Gabrielle Bernstein wytycza ścieżkę do uleczenia traumy, oduczenia się lęku i przypomnienia sobie miłości.

Jak by to było codziennie budzić się bez niepokoju, spoglądać na swoją przeszłość z większą świadomością zamiast z żalem, czuć szczęście i spokój? Możesz tego dokonać, a Gabrielle Bernstein wskaże ci drogę.

Gabby jest uwielbianą przez czytelników nauczycielką duchową, mówczynią motywacyjną i katalizatorem głębokich przemian. W tej książce prezentuje najgłębsze ze swoich dotychczasowych przesłań: plan przekształcenia wszelkiego bólu z przeszłości w nową moc i wolność.

Dzięki tej książce:

  • Dowiesz się, dlaczego większość ludzi odtwarza wzorce, które ich unieszczęśliwiają, i co można z tym zrobić.
  • Poznasz dziewięć transformujących technik osiągania spokoju i głębokiego szczęścia (począwszy od metod „wychowywania” samego siebie, a skończywszy na metodach pracy z ciałem, służących uwolnieniu zablokowanej energii traumy).
  • Zmienisz sposób myślenia, co może przynieść ci wiele korzyści, nawet po kilkudziesięciu latach rozwoju osobistego.
  • Nauczysz się nawiązywać kontakt z przerażającymi aspektami siebie i poczujesz większą wolność niż kiedykolwiek wcześniej.

„Gabby po raz kolejny pokazuje nam, w jaki sposób, wędrując ścieżką ciemności, dochodzić do wewnętrznego światła. Nie boi się schodzić z nami w przestrzenie, w których odkrywamy osierocone części nas samych. Jest nauczycielką, która swoim przykładem przypomina, że dostrzeżona, zaopiekowana i zintegrowana trauma uczyni nas pełnymi. Pełnymi odwagi, siły i miłości".

- Joanna Chmura

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo