Kiedy twoja złość krzywdzi dziecko:

poradnik dla rodziców

Tytuł oryginalny:
When the anger hurts your kids
Autorzy:
Matthew McKay
Patrick Fanning
Kim Paleg
Dana Landis
Tłumacz:
Dariusz Syska
Wydawca:
Wydawnictwo MiND Dariusz Syska (2012-2013)
ISBN:
978-83-62445-14-1
Autotagi:
druk
książki
poradniki
1.0

Wszyscy rodzice złoszczą się czasem na swoje dzieci. Niekiedy problem wymyka się jednak spod kontroli, kiedy krzyk, pretensje, oskarżenia, a nawet klapsy stają się stałym elementem relacji między rodzicami a dzieckiem. Ma to negatywny wpływ na jego rozwój, poczucie własnej wartości i kształtowanie się charakteru moralnego. Książka KIEDY TWOJA ZŁOŚĆ KRZYWDZI DZIECKO pomaga dorosłym radzić sobie z uczuciem złości wobec dziecka w różnych sytuacjach. Jest ona efektem pracy z prawie trzystoma rodzicami. Autorzy ujawniają proste mechanizmy powstawania rodzicielskiej frustracji, która kulminuje wybuchem złości. Najczęściej ma ona źródło w niezrozumieniu zachowania dziecka i błędnej interpretacji motywów jego działania. Książka oferuje skuteczne rozwiązania w walce z rodzicielskim gniewem, pomaga być bardziej skutecznym rodzicem i znaleźć nić porozumienia z dzieckiem.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Nie jestem zadowolona. Po pierwsze - już sam tytuł jest nieadekwatny do treści. Nie ma tu nic o konsekwencji naszej złości. Po drugie - niewiele jest o tym jak sobie radzić ze złością w sytuacjach konfliktowych - są tu tylko tabelki do uzupełniania do obserwacji i krótko, dosłownie na parę stron, o technikach relaksacji. Po trzecie brak tu o szacunku, wrażliwości, uczuciach dziecka. Po czwarte - nie "czyta się" tego dobrze. No nie. Miało być super, a tu zonk.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo