Saga rodu Florio: Zima lwów

Tytuł oryginalny:
Inverno dei leoni
Autor:
Stefania Auci
Tłumacz:
Tomasz Kwiecień
Wydawcy:
Wydawnictwo W. A. B (2023)
Wydawnictwo WAB (2023)
Grupa Wydawnicza Foksal
Wydane w seriach:
Saga rodu Florio
Saga dei Florio
ISBN:
978-83-8318-319-0, 978-83-8318-416-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.5 (6 głosów)

Ród Florio wygrywa wszystko, by potem wszystko przegrać. Floriowie posiadają pałace i fabryki, łodzie do połowu tuńczyka, jedwabie i klejnoty. Całe miasto podziwia ich, szanuje i woli nie wchodzić im w drogę. Młody Ignazio nie boi się nikogo i niczego. Przeznaczenie rodu Florio prowadzi go przez świat i pomaga mu tworzyć okazałe imperium. Ale serce mężczyzny jest z lodu. Dla chwały rodziny musiał bowiem wyrzec się miłości zdolnej odmienić jego los. Cień tej miłości nie opuści go aż do samego końca… Syn Ignazia ma niewiele ponad dwadzieścia lat, kiedy dziedziczy wszystko, co zbudował jego ojciec. Nie chce być niewolnikiem nazwiska ani poświęcić się na ołtarzu rodziny. Z determinacją stawia jednak czoła niezwykle szybko zmieniającemu się światu. Okazuje się jednak, że płynąca w jego żyłach krew rodu Florio nie wystarczy, aby zwyciężyć. Ojciec i syn, tak od siebie różni, mają u boku kobiety. Obie całkowicie odmienne, obie niezwykłe. To właśnie one tworzą prawdziwą opowieść - wzniosłą i straszną, chwalebną i tragiczną - o rodzinie, która przez długi czas błyszczała w świecie. I to one pomagają nam zrozumieć, dlaczego po tylu latach serce rodu Florio nadal bije, nadając rytm życiu wyspy i miasta.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Drugi i równie znakomity tom zbeletryzowanej historii rodziny Florio (pierwszy, to "Sycylijskie lwy"). Książka oparta na licznych źródłach historycznych, mocno osadzona w rzeczywistości, a do tego świetnie napisana. Jak to się czyta!!!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo