Wielka narracja

Autorzy:
Klaus Schwab
Thierry Malleret
Tłumacz:
Anna Dorota Kamińska
Wydawcy:
Wydawnictwo Studio Emka (2023)
Legimi (2023)
ISBN:
978-83-67107-68-6, 978-83-67107-69-3
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
publikacje popularnonaukowe

Wielka narracja to przewodnik dla każdego, kto pragnie lepiej zrozumieć, jak świat ewoluował, odkąd wybuchła pandemia, i co trzeba zrobić, by w przyszłości był bardziej wytrzymały, sprawiedliwy i zrównoważony. Problemy, które musimy zbiorowo rozstrzygnąć, stają się nie tylko coraz poważniejsze, ale i coraz liczniejsze. Mnożą się ogromne wyzwania: gospodarcze, ekologiczne, geopolityczne, społeczne i technologiczne. Jednak rozwiązań nie brakuje i ciągle są w zasięgu ręki. Autorzy wskazują je ramowo w kilku inspirujących i budzących nadzieję narracjach. A porywająca narracja potrafi, ich zdaniem, poderwać do czynu. Pod tym względem jest to książka optymistyczna, która kategorycznie odrzuca negatywność wielu teorii wieszczących zgubę, gotowych przekreślić naszą przyszłość. Wielka narracja przekonuje, że ludzka kreatywność, wynalazczość oraz wrodzona prospołeczność przeważą, i brawurowo dowodzi, dlaczego jest to możliwe. Profesor Klaus Schwab jest założycielem i prezesem zarządu Światowego Forum Ekonomicznego. Przez całe życie promuje „kapitalizm interesariuszy”; jest autorem ważnych książek, jak Czwarta rewolucja przemysłowa (polska edycja: Studio Emka 2018), a także współautorem (z Thierrym Malleretem) międzynarodowego bestsellera COVID-19: The Great Reset.

Thierry Malleret jest partnerem zarządzającym Monthly Barometer, zwięzłego newslettera z prognozami, dostarczającego prenumeratorom także treści sprofilowane do potrzeb badań. Ma w swoim dorobku kilka publikacji biznesowych i akademickich oraz cztery thrillery.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo